Чому деякі люди лівші: докладне пояснення (Відео)

4


Чим відрізняються лівші від правшів — дивіться у цьому навчальному відео:

Чому я лівша

За статистикою, кожен шостий людина в світі — лівша. Причини, з яких деякі з нас від народження воліють використовувати ліву руку як головну, поки точно невідомі. Деякі вчені припускають, що ліворукість формується ще до народження із-за більшого розвитку правої півкулі мозку. На розвиток ліворукості ненародженої дитини може вплинути велику кількість тестостерону, який уповільнює розвиток лівої півкулі мозку. Крім цього, лівшею може стати правша, якщо з якихось причин він пошкодив праву руку.

Вчені — не єдині, хто зацікавлений долею леворукой частини населення нашої планети. В історії було чимало моментів, коли лівшам доводилося несолодко. В СРСР тривалий час вважалося, що порядній громадянину Союзу не слід бути лівшею в праворукому світі, тому в початковій школі всіх ліворуких насильно змушували переучуватися і писати правою рукою. Такі методи небезпечні, часто вони призводять до заїкання і проблем з психікою.

В арабських країнах ліва рука вважається нечистою, так як після відвідування туалету прийнято підмиватися водою, використовуючи ліву руку. Тому вітати кого-то лівою рукою або є з її допомогою вважається ганьбою.

У Європі в середні століття лівшів спалювали на багатті — їх сприймали як слуг диявола, тому що ті хрестилися лівою рукою. Та й самі слова «лівша» і «ліворукий» звучать трохи образливо — тим більше, якщо врахувати, що все хороше і правильне у нас пов’язано з «правим», а погане з «лівим». У багатьох мовах (наприклад, французькій, німецькій, англійській) «правий» означає також і «вправний, умілий», в той час як лузерів і недотеп називають «лівими», а вираз «У тебе що, обидві руки ліві?» можна розглядати як образу і визнання профнепридатності.

Можливо, єдине, в чому лівші можуть реально показати свою перевагу, — це спорт. Адже противник ніколи не здогадається про те, що його суперник — лівша, поки не отримає удар з несподіваного боку. Такий поворот може надовго збити противника з пантелику.

Про талановитості лівшів ходить багато історій. Серед знаменитих музикантів і художників — велика кількість ліворуких. Це пов’язано з тим, що у лівшів більше розвинена права півкуля мозку, яка відповідає за асоціативне мислення.

Однак правшам набагато легше жити в світі, де все пристосовано під них, а лівші, хоч і отримали нарешті свободу використовувати ту руку, яка їм зручна, тим не менш, постійно відчувають дискомфорт. Починається все ще в дитинстві, коли маленька дитина бере ножиці в ліву руку, але ножиці у нього не ріжуть, тому що заточені під праву руку. Наступне випробування чекає лівшу на кухні, де всі ножі, відкривачки, м’ясорубки, картофелерезки сконструйовані для правшів. Та все, за що не візьмись, придумано для комфорту правшів — від ручки банківського віконця до ширінки на брюках.

Щоправда, і для лівшів існують в цьому світі деякі плюси: наприклад, на англомовній клавіатурі більшість найпопулярніших знаків розташоване ліворуч. Лівші не відчувають ніякого дискомфорту при водінні автомобіля, тому що основна рука лежить на кермі, а права служить для перемикання передач.

В наш час лівші починають почувати себе значно більш комфортно. Багато виробники задумалися про них і стали випускати товари для ліворуких. Вже без праці можна купити ручку або лінійку, комп’ютерну мишу, садові ножиці або ополоник для лівшів.

Дивіться також Можна вилікувати шизофренію: наукове пояснення (Відео)

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий