Чому деякі люди лівші: докладне пояснення (Відео)

0


Чим відрізняються лівші від правшів — дивіться у цьому навчальному відео:

Чому я лівшаЗа статистикою, кожен шостий людина в світі — лівша. Причини, з яких деякі з нас від народження воліють використовувати ліву руку як головну, поки точно невідомі. Деякі вчені припускають, що ліворукість формується ще до народження із-за більшого розвитку правої півкулі мозку. На розвиток ліворукості ненародженої дитини може вплинути велику кількість тестостерону, який уповільнює розвиток лівої півкулі мозку. Крім цього, лівшею може стати правша, якщо з якихось причин він пошкодив праву руку.

Вчені — не єдині, хто зацікавлений долею леворукой частини населення нашої планети. В історії було чимало моментів, коли лівшам доводилося несолодко. В СРСР тривалий час вважалося, що порядній громадянину Союзу не слід бути лівшею в праворукому світі, тому в початковій школі всіх ліворуких насильно змушували переучуватися і писати правою рукою. Такі методи небезпечні, часто вони призводять до заїкання і проблем з психікою.

В арабських країнах ліва рука вважається нечистою, так як після відвідування туалету прийнято підмиватися водою, використовуючи ліву руку. Тому вітати кого-то лівою рукою або є з її допомогою вважається ганьбою.

У Європі в середні століття лівшів спалювали на багатті — їх сприймали як слуг диявола, тому що ті хрестилися лівою рукою. Та й самі слова «лівша» і «ліворукий» звучать трохи образливо — тим більше, якщо врахувати, що все хороше і правильне у нас пов’язано з «правим», а погане з «лівим». У багатьох мовах (наприклад, французькій, німецькій, англійській) «правий» означає також і «вправний, умілий», в той час як лузерів і недотеп називають «лівими», а вираз «У тебе що, обидві руки ліві?» можна розглядати як образу і визнання профнепридатності.

Можливо, єдине, в чому лівші можуть реально показати свою перевагу, — це спорт. Адже противник ніколи не здогадається про те, що його суперник — лівша, поки не отримає удар з несподіваного боку. Такий поворот може надовго збити противника з пантелику.

Про талановитості лівшів ходить багато історій. Серед знаменитих музикантів і художників — велика кількість ліворуких. Це пов’язано з тим, що у лівшів більше розвинена права півкуля мозку, яка відповідає за асоціативне мислення.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки