Чому на сході Німеччини стільки неонацистів

0


Кількість злочинів на ґрунті ксенофобії в східних землях Німеччини залишається високим. Причини розбиралися автори спеціального дослідження.У Німеччині злочину правих екстремістів і ксенофобські виступи найчастіше відбуваються на сході країни. Намагаючись зрозуміти суть цього явища, федеральні влади провчили групі вчених з Геттінгена провести спеціальне дослідження на цю тему. Їх підсумковий доповідь, дані для якого збиралися з травня по грудень минулого року, був представлений на цьому тижні.

«У певних регіонах на сході ФРН є історично сформована схильність до ксенофобії та праворадикальному мислення, від якої в політичних дискусіях не можна просто так відмахнутися», — сказала, коментуючи висновки доповіді, уповноважена уряду Німеччини з питань розвитку східних земель Ірис Гляйке (Iris Gleicke).

Передумови ксенофобії
Вчені вважають, що знайшли відповідь на питання, чому в ряді регіонів на сході Німеччини склалася така ситуація. На їх думку, є залежність між слабким економічним розвитком колишніх територій НДР, дефіцитом спілкування з іноземцями та ксенофобією.

Серед людей, які виросли в умовах командно-адміністративної системи соціалістичної країни, дуже поширене почуття «колективної обділеності». Це означає, що вони відчувають себе спочатку в більш невигідному становищі по відношенню до співгромадян із західних земель, а також до мігрантів, яких східні німці нерідко вважають «соціальними паразитами», так як їм нібито все дістається легше, ніж місцевим.

У регіоні поширений феномен «вибіркової пам’яті», фіксують вчені, які провели десятки інтерв’ю і організували роботу фокус-груп. У спогадах багатьох жителів східних земель почила в бозі НДР представляється позитивним, романтичним місцем.

«Дружба народів», але тільки якщо ти — гість
В роки соціалізму пропагувалася «дружба народів», але мігранти були лише «гостями», а їх перебування було тимчасовим, говорить один з авторів доповіді Міхаель Люман (Michael Lühmann). Це уявлення збереглося у багатьох жителів східних регіонів досі.

З зникненням НДР старі соціальні структури розпалися, а нові більшості жителів цих регіонів створити не вдалося. Люди на сході не бачать для себе хороших економічних перспектив, відчувають недовіру до державних структур, що підсилює схильність до ксенофобії, вважають фахівці. Ситуація настільки складна, що представляє «велику небезпеку» для розвитку всього регіону, йдеться в доповіді.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...