Донбас для Росії – це валіза без ручки

0


Удару по військовій базі в Сирії, блокування Північної Кореї – зараз позиція США стає більш активною, ніж раніше. Росію загнали в кут, Путіну нічим відповісти. Крім цих гучних заяв про приєднання або неприєднання, більше нічого немає.

Останній факт: виліт на бойове чергування російських бомбардувальників Ту-95, які були перехоплені в районі Аляски на відстані 450 миль від узбережжя США, тобто навіть наблизитися вони не змогли – США контролюють їх з усіх сторін.

Тому вкидання інформації про інтеграції Донбасу – це перевірка реакції Заходу. Путін зараз шукає якісь ходи, промацує грунт з усіх боків, як відреагує Захід на ті чи інші випади Росії. А Захід чекає від росії поступок у переговорному процесі з кризових ситуацій. Проблема номер один – це Сирія, де п’ять років йде війна, хімічну зброю, великі жертви, більше 300 тисяч загиблими і декілька мільйонів біженців. Це глобальна проблема для всього світу.

А Україна – це другорядне питання, масштаби не ті. Світ не переживає за Україну, тому що наш президент Петро Порошенко на всіх міжнародних зустрічах (навіть зараз на зустрічі з Терезою Мей) говорить, що у нас бойовики, а значить, це – внутрішній конфлікт і громадянська війна. Особливо ніхто не хоче втручатися у внутрішні справи іншої країни. Світова практика полягає в тому, що зазвичай розмовляють з переможцем. Хто виграв у внутрішньому конфлікті – з тим і розмовляють, тому що він прийшов до влади. І чим більше ми будемо говорити про те, що у нас бойовики, що немає факту окупації і війни, тим менше надії на те, що Захід нам допоможе.

У нього все добре, він тримає статус-кво: ні миру, ні війни. Поки така ситуація зберігається, він сидить у кріслі президента і впевнено себе почуває – реформи проводити не треба, виправдовуватись ні перед ким не треба. Ледь що – у нас війна, всередині країни.

Міжнародний суд в Гаазі фактично виправдав Росію, тому що відмовив Україні у введенні санкцій проти РФ за фінансування тероризму на території України через відсутність доказів. Це говорить про те, що Росія – учасниця конфлікту, вона навіть не підтримує бойовиків і тепер з цим рішенням може йти по всіх інстанціях і говорити, мовляв, хлопці, знімайте санкції. Немає ж навіть доказів, що РФ фінансує бойовиків, а значить, санкції можна знімати.

При цьому Петру Порошенко у своєму кутку дуже комфортно, тому що на Заході він розповідає, які проводить реформи, що у нас бойовики підтримуються Росією. А в Україні він розповідає про великої вітчизняної війні проти РФ.

Путіну Донбас не потрібен – це дотаційний, депресивний регіон, який треба не просто тягнути на собі, а ще й відновлювати. Зараз для Росії Донбас – це валіза без ручки. І не тільки Донбас, а й Абхазія з Північною Осетією. Росіяни не збираються вішати на шию собі цей хомут.

Ми ж стоїмо на місці, замість того, щоб прийняти якесь політичне рішення: або піти на поступки РФ надати цим регіонам автономію, або визнати територію тимчасово окупованій і поставити кордон. І кожен день ми несемо втрати, постійно гинуть люди, перемелюються збройні сили і разом з ними наш патріотизм.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий