Дорожники починають освоєння коштів по митному експерименту

5


Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Виконання по цим об’єктам більше 60%. До кінця будівельного сезону ми їх виконаємо. Це 100%. І я думаю, що чернігівці вже зможуть по добрій дорозі від Кіптей кататись. Четвертий об’єкт від Ічні, в сторону Парафіївки, і під’їзд до Качанівки. Тут на даний момент по постанові Кабміну є тільки 5 мільйонів, ми зараз просимо додаткові кошти 35 мільйонів, щоб повністю верхнім шаром пройти до Парафіївки і спуститись у Качанівку».

Недостатнє фінансування для ремонту окремих ділянок  дороги Р-67, та поточного ремонту Південного мосту через Десну поблизу Чернігова.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Всі інші чотири об’єкти, які були заплановані, профінансовані в розмірі від 500 тисяч до 14 тисяч, це тільки нам вистачило на розробку проектної документації і буквально трошки щоб зробить ямковий ремонт. Нажаль фінансування на цих об’єктах в цьому році не буде».

Інше джерело фінансування ремонтів – кошти від так званого «Митного експерименту». В лютому під час сесії облради депутати прийняли обласну програму, згідно з якою передбачено виділення 392 мільйонів гривень  на ремонт 22 об’єктів, які мали бути зроблені в цьому році.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Нажаль досить складна процедура погодження була. Спочатку затверджувався головою ОДА перелік, потім «Укравтодор», потім Мінінфраструктури і потім остання інстанція – це була Верховна Рада бюджетний комітет і нажаль ми отримали ці списки погоджені тільки на початку червня».

Пройшовши процедуру відкритих міжнародних торгів, дорожники на даний час можуть сказати, що всі об’єкти проторговані, тобто визначені підрядники, які виконуватимуть роботи, і лише зараз вони приступлять до ремонтів.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Сума, яка була 392 мільйони в переліку, нажаль вона тільки сума, на даний час по казначейських рахунках тільки 160 мільйонів. Тому будемо виконувати ці об’єкти згідно того переліку, який проторговувався. Тобто по черзі».

Наймасштабнішим об’єктом обіцяє бути дорога від Козельця до Борзни. Ще у травні був підписаний меморандум між облдержадміністрацією, Службою автомобільних доріг та товариством «Земля і воля» про спільне фінансування ремонтних робіт. Ділянку, що проходить Бобровицьким районом, робитиме своїм коштом приватне підприємство, а друга ділянка – Козелецький район, за кошти обласного бюджету. За попередніми розрахунками вартість робіт по другій ділянці складала 76 мільйонів, але після проведення торгів через систему Prozoro вдалося знизити ціну до 66 мільйонів.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «На сьогоднішній час договір підписаний, підрядником отриманий ордер на виконання робіт і я думаю, що завтра, післязавтра ми побачимо техніку на цьому об’єкті».

До 15-20 вересня мають бути виконані роботи і по іншим об’єктам – охоплено багато районів, пріоритет — територіальним дорогам, які з’єднують між собою райцентри. Дорожники кажуть, погода на заваді не стане. Будівельний сезон триває до 15 жовтня – 1 листопада.  Тому є півтора місяці, аби освоїти цю масу коштів.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий