Емманюель Макрон — європеєць, ліберал, гуманіст

0


У Емманюель Макрона непогані шанси перемогти на президентських виборах у Франції. Що відомо про 39-річного політика і які ідеї він обстоює? DW зібрала головне.Досить імовірно, що наступним президентом Франції стане кандидат від незалежного руху «Вперед!» Емманюель Макрон. Згідно з соціологічними опитуваннями, у першому турі виборів він і лідер правопопулістської партії «Національний фронт» Марін Ле Пен наберуть приблизно рівну кількість голосів, однак у другому турі Макрон здобуде над своєю суперницею переконливу перемогу. DW зібрала основні факти, відомі про головного фаворита виборчих перегонів на даний момент.

Політика замість медицини
Народився в сім’ї лікарів в місті Ам’єні на півночі Франції Емманюель Макрон не пішов по стопах батьків. Замість студіювання медичної літератури він вивчав філософію в паризькому Інституті політичних досліджень, знаменитому Sciences Po, де писав доповіді за Макіавеллі і Гегелем.

Пізніше нинішній кандидат в президенти Франції вступив в елітну Національної школи адміністрації (ENA) в Страсбурзі, яку називають кузнею кадрів французької політики. В різні роки її закінчували президенти Жак Ширак і Франсуа Олланд, прем’єри Ален Жюппе і Лоран Фабіус.

Досвідчений банкір
«Макрон — продукт цієї французької еліти, — зазначає директор Німецько-французького інституту в Людвігсбурзі Штефан Зайдендорф (Stefan Seidendorf). — У нього освіта інтелігента, а сам він уособлює те, проти чого веде свою виборчу кампанію Марін Ле Пен (кандидат від праворадикальної партії «Національний фронт». — Ред.)».

Однак на відміну від своїх знаменитих попередників Макрон досить швидко пішов з держслужби, промінявши посаду фінансового інспектора в міністерстві економіки на роботу в банку Ротшильда в Парижі. На новій роботі Макрон супроводжував найбільші інвестиційні проекти, серед яких опинилася угода на 9 мільярдів євро між швейцарським виробником продуктів харчування Nestlé і американським фармацевтичним гігантом Pfizer.

Згодом організаторські здібності і глибоке знання економіки призвели Макрона в адміністрацію президента Франсуа Олланда. У 2012 році він був призначений заступником генерального секретаря Єлисейського палацу, а два роки потому — міністром економіки.

«Переконаний європеєць»
Правда, далеко не всі були задоволені тим, що Макрон робив, займаючи цю посаду. За два роки він встиг посваритися з профспілками за спірною реформи ринку праці (доходило навіть до закидання міністра яйцями) і здобути неприязнь французів на тлі чуток про нелегальному використанні держкоштів, у тому числі для фінансування власної президентської кампанії.

А його постійні сутички з прем’єром Манюэлем Вальсом ледь не призвели до відставки Макрона. Втім, в серпні минулого року він сам оголосив, що йде з поста міністра економіки, а незадовго до цього заснував незалежне політичне рух «En Marche».

У Франції Макрона спирається на різні політичні групи. В його підтримку, наприклад, висловлювалися політолог Альфред Ґроссер і співголова партії «зелених» у Європарламенті Даніель Кон-Бендіт. За словами Кон-Бендіта, Макрон запропонував щось абсолютно нове. Він заснував політичну партію, за пару місяців залучив на свій бік близько 190 тисяч активістів. Він єдиний зміг чітко і прямо пояснити французам, що без Європи у Франції нічого не вийде, — зазначив політолог в інтерв’ю Deutschlandfunk.

Макрон дійсно переконаний європеєць. У минулому році в одному з інтерв’ю він заявив: «На всі виклики ми повинні знайти відповідний європейський відповідь, адже протистояти цим проблемам можна тільки на європейському рівні». На думку політика, завдання Франції і Німеччини полягає в тому, щоб поглибити європейську інтеграцію в сферах фінансів, економіки, міграційної політики та політики безпеки.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий