Київський театр оперети приймає подія світового масштабу: «Opera Europa» вперше в Україні (фото)

0


Київ слідом за естрадним «Євробаченням» приймає оперне «Євробачення». Це перша в Україні масштабна подія, пов’язане з діяльністю музичних театрів.

У триденній міжнародній театральній конференції «Опера Європи – 2017 в Києві» (18-20 травня) беруть участь найбільш відомі оперні продюсери, режисери і диригенти Європи. З 29 країн Європи до нас приїхали представники 126 музичних театрів. Форум ініціювала асоціація Opera Europa – найбільш впливова міжнародна організація у сфері театрального і музичного мистецтва.

Один з організаторів «Опера Європи – 2017 в Києві» – художній керівник і директор Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський, якому належить ініціатива та реалізація даного проекту в Україні. Головними майданчиками Opera Europa в Києві стали саме Київський театр оперети та Національна опера України.

Конференція як культурна дипломатія: що таке Opera Europa Світова асоціація «Opera Europa» об’єднує 166 оперних театрів. Це дуже престижна конференція, яка збирається один раз на рік у різних країнах світу. У цьому році таке право отримала Україна, а саме – Національна оперета України. Три дні поспіль будуть працювати платформи з продюсерами та доповідачами з світових оперних театрів. Мова піде про спільних проектах, створенні копродукції та єдиної цифрової платформи. Тема конференції – «Мистецтво об’єднує». У Київської оперети багато міжнародних проектів, і як зазначив Богдан Струтинський, він провів переговори з Фінської оперою, і вже народилася ідея спільного проекту.

«Opera Europa», яка проводиться сьогодні в Києві, в Україні, мені здається, що це ще одна сходинка до визнання України. Це велика підтримка сьогодні для України в той момент, коли вона переживає надзвичайно великі випробування. Але мистецтво – воно без кордонів. Воно завжди об’єднує, закликає до мирного діалогу», — зазначив Богдан Струтинський.

У свою чергу директор Асоціації «Опера Європи» Ніколас Пейн зазначив, що це було те речення, яке він дуже хотів взяти.

«Тому що я щиро вірю, що Європа-це більше, ніж Європейський союз. І також я вірю, що культура може нас об’єднати набагато краще, ніж деякі інші речі», — сказав Пейн в ході презентації культурно-мистецького проекту «Мистецтво, яке об’єднує» («Art which unites»).

Генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна пояснив, ніж культурний форум так важливий для України: «Ця подія має визначне значення для діяльності в нашій країні музичних театрів. З одного боку Асоціація, яка нараховує колектив більше 150 театрів, яка має прекрасний досвід у форматі спілкування та консолідації театрів, з іншого боку – потужний творчий ресурс України», про яке ще не в повній мірі знає Європа».

Міністр культури Євген Нищук в ході презентації проекту підкреслив, що якщо український артист їде працювати в іншу країну, це не означає, що в Україну він більше ніколи не повернеться.

«Ми повинні побудувати ту співпрацю, яка не буде в якомусь контексті, як колись нав’язували. Мовляв, раз ти поїхав звідси, значить, ти пропав – там ти створюєш, тут – ні. Зараз ситуація змінюється. Насправді, формат музичного мистецтва опери та балету не має якихось обмежень і кордонів, бо є мовою світу. І я хотів би відзначити, що буквально в останні рік-два намітилася дуже прогресивна тенденція. Оксана Лынив, з якою зараз ми робимо спільний проект разом з німецькими музикантами, у неї є постановка у Львові. Кирило Карабиць, з яким ми робили музичні проекти на дні незалежності. Одні з кращих танцюристів і музикантів – вони зараз приїжджають. Наприклад, Іван Путров, прем’єр Королівського балету Великобританії, нещодавно привіз своїх колег з британської, нідерландської, німецької театрів на батьківщину, на сцену, щоб виступати. І він це робить зараз практично через кожен місяць. Співає Людмила Монастирська на кращих європейських сценах, і одночасно з тим вона вийшла на сцену Національної опери України у прем’єрі. Це є свідченням, що ніхто ні в кого нічого не краде», — підкреслив міністр культури Євген Нищук.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий