Кухар Путіна обібрав російську армію на мільярди рублів

0


Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував нові докази причетності бізнесмена Євгена Пригожина, також відомого як «кухар Володимира Путіна» до створення найбільшого в Росії картелю.

Про це розповів засновник ФБК Олексій Навальний, посилаючись на матеріали Федеральної антимонопольної служби, яка в серпні 2016 року порушила справу про створення картелю.

Спочатку в справі фігурували дев’ять компаній, які надавали послуги з санітарного утримання об’єктів Міноборони РФ. Підозрювані у змові компанії отримали держконтракти на суму понад 18 млрд рублів. За підрахунками РБК, всього з 2015 року ці компанії уклали контрактів з Міноборони РФ більш ніж на 22 млрд рублів. Дані «СПАРК-Інтерфакс» свідчили про те, що ці компанії пов’язані з Пригожиним, якого ЗМІ часто називають «кухарем Путіна».

Як випливає з поста, який сьогодні Навальний опублікував ФБК вдалося ознайомитися з матеріалами розслідування ФАС. З документів випливало, що всі фігурують у справі компанії брали участь у торгах з одного IP-адреси, що належить компанії ТОВ «Конкорд Менеджмент та Консалтинг». До лютого 2017 року ця компанії була оформлена на Віолетту Пригожину, яку «Нова газета» називала матір’ю мільярдера. Однак з 28 лютого, за даними «СПАРК-Інтерфакс», власником 100% компанії знову став мільярдер Пригожин.

Крім зв’язку компаній по IP-адресою, ФБК виявив ознаки незаконної координацій учасників торгів. У матеріалах ФАС також була надана виписка з сбербанковсого рахунку одного з підозрюваних компаній («Мегалайн»). ФБК прийшов до висновку, що компанія Пригожина перекладала на рахунки цієї компанії суми, що збігаються з розміром забезпечення заявки на участь в торгах. «Таким чином, — пише ФБК, — «Конкорд Менеджмент та Консалтинг» фактично профінансував одночасно двох учасників аукціону — ТОВ «Мегалайн» і «ЭкоБалт»«.

Всього, як стверджує ФБК, подібними фінансовими договорами пов’язані десятки компаній. В якості цільового призначення всіх цих позик у банківській виписці вказано «договір позики КЖФ», що, як припускає ФБК, означає «казармено-житловий фонд». Компанії, які фігурують у справі ФАС, надавали послуги з санітарного утримання, технічного та комплексного обслуговування казармено-житлового фонду військових містечок, фондів вищих навчальних закладів та інших установ оборонного відомства.

Фінальне засідання ФАС, присвячене створенню картелю на суму 18 млрд рублів, відбудеться 22 травня. Раніше наймасовішим картелем на держзакупівлі, який виявляла служба, були порушення на торгах на поставку одягу для потреб МВС, ФСБ і митниці на загальну суму 3,5 млрд рублів. ФБК стверджує, що нинішня справа «найбільший картель, махінації якого дійшли до формального розгляду».

Євген Пригожин, якого ЗМІ називають особистим кухарем Володимира Путіна, займається ресторанним бізнесом з 1996 року. За цей час, як писав РБК, пов’язані з ним компанії провели понад 15 тис. заходів та обслужили більше 1,5 млн осіб, а його фірма «Конкорд М» входить у число основних постачальників харчування для управління справами президента.


Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий