На роботу на велосипеді: німецький досвід

0


19 травня у російських містах стартує акція «На роботу на велосипеді». Як добираються німці в офіс і що вони бачать по дорозі?В п’ятницю, 19 травня, в Москві та інших російських містах розпочинається акція «На роботу на велосипеді», а приблизно через тиждень після цього — 28 травня — відбудеться великий московський велопарад. Зробити велосипед більш популярним і підтримати розвиток велосипедної інфраструктури прагнуть і в Німеччині — незважаючи на те, що поїздки на двоколісному транспорті тут набагато більш поширені, чому сприяють окремі велодоріжки, покажчики і звикли до велосипедистів перехожі і автомобілісти.

Крути педалі, щоб дали приз

Акцію з назвою «На роботу на велосипеді» щорічно з 1 травня по 31 серпня по всій Німеччині проводить Німецький клуб велосипедистів ADFC. Все, що потрібно для участі в ній, — це зареєструватися на сайті клубу, скачати календар і зазначати у ньому дні, в які учасник крутив педалі до офісу. Таких днів повинно бути як мінімум 20. Якщо маршрут від дому до роботи, довгий і без поїздки на поїзді або автобусі не обійтися, то зараховуються і короткі ділянки на велосипеді, скажімо, до вокзалу і назад.

Для мотивації можна створювати віртуальні команди, наприклад, змагаючись із колегами. Серед тих, хто зміг дотримати прості умови конкурсу, розігруються призи: екскурсії, велосипедна екіпірування, корзини з фруктами. Акція знаходить відгук у всіх німецьких регіонах: у 2016 році в ній взяли участь більше 150 тисяч чоловік.

Велосипедний ренесанс

«Зараз у Німеччині спостерігається ренесанс їзди на велосипеді — насамперед у великих містах», — зазначає представник ADFC Штефані Кроні (Stephanie Krone). Третина домашніх господарств у містах повністю відмовилися від автомобіля. Для тих, хто хотів би частіше їздити на велосипеді, але не дуже впевнено тримається «в сідлі», проводять спеціальні курси. За два дні семінару окрім техніки їзди учасники освоюють правила поведінки на дорозі. Заняття проходять у вихідні і коштують близько 100 євро.

Майже три мільйони німців добираються на роботу на дротовому ослі» (Drahtesel), як вони називають велосипед. Це не тільки корисно для екології та власного здоров’я, але і допомагає зберегти час, який витрачається на автомобільні пробки і пошук місця для паркування.

Велосипедний тренд підтримують і багато німецькі роботодавці. Для своїх співробітників-велолюбителів вони створюють необхідні умови: від окремої стоянки для велосипедів, душових і роздягалень до безкоштовних послуг з ремонту велосипеда. Деякі підприємства проходять перевірку в клубі ADFC, після якої вони офіційно можуть носити престижне звання «самої велодружелюбной компанії». Інші, як Deutsche Bahn, Deutsche Telekom або Commerzbank, на вигідних умовах надають своїм співробітникам службові велосипеди в оренду.

На велосипеді не пропустиш!

Самі велолюбителі проявляють активність в соціальних мережах. Під тегом #mitdemradzurarbeit в Instagram вони пояснюють, у чому вигода від «дротяного осла», і показують, скільки цікавого можна пропустити, якщо добиратися в офіс на автомобілі.

Наприклад, користувач з ніком robert.ploetz звисока дивиться на пробку на одній з автотрас Мюнхена.

Zweiradcenterstadler ділиться знімком пейзажу в берлінському Тіргартені, яким насолоджується по дорозі на роботу.

А nela.kr з Дрездена доводить, що маршрут від будинку до офісу сповнений приємних дрібниць, які створюють гарний настрій на цілий робочий день.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий