Німецька кузня кадрів в колишньому «шахтарському котлі»

0


У Дортмунді готують фахівців в галузі робототехніки, педагогіки та журналістики. Але тут можна отримати ступінь бакалавра за розпивання пива.Що вам приходить в голову при словосполученні «німецький університет»? Скоріше всього, ви подумаєте про красивих середньовічних будинках, позеленілих мідних дахах, вікнах, оповитих плющем, та бібліотеках з рідкісними манускриптами. Але університет в місті Дортмунді абсолютно не відповідає таким поданням.

Кампус з індустріальним флером
«Mein Uni», як ласкаво студенти називають Дортмундський технічний університет, молодий (поки і до 50-річчя не дотягнув) та індустріальний. Навіть бібліотека виглядає, як американський Пентагон. Кампус знаходиться за межею міста і складається з двох частин: північної і південної.

Вони розташовуються один від одного в крокової доступності, але, якщо ви спізнюєтеся на лекцію, то краще сісти в H-Bahn — підвісний вагончик із підрозділу, що наганяє на кампусі без водія. Університетське містечко оточене технологічним парком з численними фірмами, що надає студентам можливість вже під час навчання підшукати собі майбутнього роботодавця.

Знайти підробіток за спеціальністю студенту дортмундського університету дійсно нескладно. Після кризи металургійного виробництва та закриття шахт Дортмунд переметнувся на рейки хай-тека і середнього бізнесу. У Дортмунді — так і в цілому в Рурської області, де знаходиться це місто, — розташовується безліч компаній, які потребують робітників, інженерів, керівників, консультантів, фахівців з догляду за хворими та престарілими, лікарів, програмістів і співробітників колл-центрів. І для цих компаній у першу чергу університет є кузнею талановитих і заповзятливих фахівців.

Але повернемося до навчання. Університет займається дослідженнями і розробкою інновацій практично в усіх наукових галузях. Ще в 1960-ті роки тут були розроблені програми структурних перетворень в зв’язку з кризою у вугледобувній промисловості. Сьогодні це підходяще місце для тих, хто хоче вивчати машинобудування, IT, хімічну та біоінженерії або робототехніку. Також хороша репутація у освітніх програм з журналістики, логістики та педагогіки (особливо, з реабілітації людей з обмеженими фізичними чи психічними можливостями).

Навчання багатьма спеціальностями можливо і англійською мовою — цим пояснюється велика кількість іноземців, в тому числі і з Росії, України і Білорусі. Практика за фахом (від 6 місяців до року) включена в програму навчання.

Абітурієнту слід заздалегідь знати, в якій сфері він хоче розвиватися. Університет пропонує цілий спектр вузьких дисциплін. Місця на навчальні курси, в основному, обмежені. Візьмуть вас на той чи інший семінар, залежить від семестру навчання і важливості саме цього курсу для вашого професійного розвитку. Для участі у деяких семінарах треба навіть висилати резюме та мотиваційний лист.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий