NYT дізналася, що Джеймс Комі чинив на Трампа тиск з-за Росії

0


Під час зустрічі з Лавровим і Кисляком в Овальному кабінеті президент США назвав екс-директора ФБР «недоумком» і радів, що «покінчив» з цією проблемою, пише газета The New York Times.Президент США Дональд Трамп у ході зустрічі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і послом РФ у Вашингтоні Сергієм Кисляком в Білому домі 10 травня зізнався, що відчував на собі сильний тиск… через Росії» з боку Джеймса Комі, коли той займав посаду директора Федерального бюро розслідувань (ФБР). Про це повідомила у п’ятницю, 19 травня, газета The New York Times (NYT) з посиланням на наявні в її розпорядженні службові записки, в яких підбивалися підсумки переговорів в Овальному кабінеті.

«Я тільки що звільнив главу ФБР. Він був божевільним, самим справжнім дурнем. Я зіткнувся з сильним тиском Росії. Тепер з цим покінчено», — наводить видання слова Трампа. Одночасно президент США повідомив російським представникам, що він не знаходиться «під слідством».

Кремль і Комі

Після звинувачень на адресу Кремля ФБР зайнялося розслідуванням можливого втручання Росії в американські вибори. За кілька днів до своєї відставки Комі, який керував цим розслідуванням, попросив у міністерства юстиції США залучити до цієї роботи більше штатних співробітників, наголошували авторитетні американські видання.

Віце-президент США Майк Пенс пізніше відкинув припущення, що Комі був звільнений з посади директора ФБР через слідчих дій. Відставка Комі не має з ними нічого спільного, запевнив Пенс журналістів в Конгресі США. Сам Трамп обґрунтував рішення про відставку Комі тим, що той буцімто погано виконував свою роботу.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий