Пенсійна реформа від Кабміну: пільг менше, працювати більше

0


Пенсійний вік не підвищать, вже призначені пенсії осучаснять, пільгові пенсії скасують всім, крім військових, працюючим пенсіонерам пенсії виплатять повністю, а введення особистих пенсійних рахунків знову відкладуть. Це основні положення урядової пенсійної реформи, затвердженої вчора прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Законопроект про реформу скоро подадуть у Верховну Раду. Експерти схвалюють пропозиції Кабміну, але кажуть, що очікували більшого. Подробиці пенсійної революції з’ясувала «Сьогодні».

ПРОПОЗИЦІЇ КАБМІНУ. Як повідомив прем’єр, уряд не збирається підвищувати пенсійний вік для тих, хто ще працює. Він, нагадаємо, становить 60 років для чоловіків і 58 років для жінок. Вводиться можливість тим, хто не має хоча б мінімального стажу, що дає право на трудову пенсію (25 років для жінок і 35 років для чоловіків), «докупити» цей стаж, сплативши до Пенсійного фонду страхові внески, але не більше ніж 5 років стажу. Це 704 грн за місяць, 8448 грн за рік або максимум 42 240 грн за 5 років. В якості прикладу Гройсман привів себе.

«Пенсійний вік залишається 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років, — роз’яснив він. — Мені 39 років, маю страховий стаж 23 роки. Через 2 роки я досягну необхідного показника. Є люди, у кого не вистачає стажу самої роботи. І це величезна проблема. Вони зможуть йти на пенсію в 63 роки (при стажі від 15 до 24 років 11 місяців. — Авт.), а якщо у людей менше 15 років страхстажу в 65 років (цю норму Кабмін хоче запровадити з 1 січня 2019-го. — Авт.). Але для більшості громадян, це 70% людей, нічого не зміниться — залишиться 60 років», — зазначив Гройсман.

Для людей, які працюють у шкідливих умовах за списками професій №1 і №2 (це шахтарі, металурги, хіміки та ще кілька десятків професій) поки збережуться і достроковий вихід на пенсію, та інші пільги. При цьому роботодавцям доведеться платити за них підвищені єдині соцвнески, але для самих працівників нічого не зміниться.

А ось вчителів, медиків, доярок, механізаторів, машиністів з 1 січня 2018-го хочуть позбавити можливості виходу на пенсію за вислугою років без права роботи за спеціальністю, якщо людина працювала 30 років і більше і досяг віку 50 років. Також з 2019-го Кабмін пропонує нарешті відкрити особисті накопичувальні пенсійні рахунки для працівників зі списків №1 і №2, не досягли 35 років. Для інших це збираються перенести з 2018-го на 2019-го, хоча ще в березні планувалося введення пенссчетов для всіх 35-річних і молодше. Прем’єр мотивував чергову відстрочку необхідністю спершу досягти бездефіцитності ПФ, чого не вдається зробити вже 10 років жодному Кабміну.

З 1 ЖОВТНЯ. А ось осучаснення пенсій з 1 жовтня буде точно. Уряд планує перераховувати їх щороку з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Нагадаємо: пенсії не осучаснювалися 5 років, та їх розмір у громадян з однаковою кількістю страхового стажу і однаковими зарплатами, але різними роками виходу на пенсію може відрізнятися в 2,5 рази. Кабмін обіцяє усунути цю несправедливість, виділивши 12 млрд грн.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...