Пенсійна реформа: як Гройсман обдурює українців

0


Уряд збирається провести пенсійну реформу, однак ні парламент, ні громадянське суспільство не бачили офіційною версією законопроекту.

«За такої таємничості не підготовлені ніякі альтернативні варіанти. Суспільство і депутати опинилися в заручниках однієї конструкції, підготовленої кількома службовцями », — зазначає народний депутат від фракції «Самопоміч» Тетяна Острикова.

При цьому нещодавно прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розіслав пенсіонерам листи з тезами щодо майбутніх пенсійних змін.

Перша теза прем’єра — осучаснення пенсій, в рамках якого хтось додатково отримає 200 грн, хтось- 500 грн, а хтось- 1 тис грн в місяць.

«На жаль, чітких критеріїв збільшення не наведено, аналізувати нічого. Однак після нескладних підрахунків робимо висновок, що для такого збільшення уряду потрібно близько 3300000000 грн в місяць або близько 40 млрд на рік», — зазначає Острикова.

Однак оголошене підвищення пенсій, стверджує вона кардинально не поліпшить якість життя пенсіонерів, а трохи покриє інфляцію.

Друга важлива теза в листі прем’єра — підвищення пенсійного віку не буде.Однак, за підрахунками демографів, пенсіонерів завтра буде гарантовано більше, ніж було вчора. Зате працюючих людей, за яких сплачується ЄСВ, завтра буде менше.

Пенсійний вік уряд не підвищує, але підвищується стаж роботи, необхідний для виходу на пенсію. Зараз цей стаж дорівнює 20 рокам. У проекті пропонується протягом десяти наступних років підвищити його до 35 років. Кожен відпрацьований рік після 35 років стажу буде збільшувати пенсію на 6%.

Зараз середній стаж людини, який виходить на пенсію, — 32,5 року. Це означає, що більшості осіб, які досягнуть пенсійного віку, не вистачить стажу для пенсії. Їм доведеться працювати в середньому ще 2,5 року або купувати стаж, якщо є гроші.

«Також уряд розглядає можливість скасування прив’язки пенсії до прожиткового мінімуму у віці 60-65 років. Начебто вона буде здійснюватися тільки після 65 років при наявності необхідного трудового стажу. Як це можна назвати, якщо не прихованим підвищенням пенсійного віку? », — зазначає нардеп.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий