Перший зарубіжний візит: чого чекати від Трампа в Саудівській Аравії

0


Першу поїздку за кордон президент США Дональд Трамп здійснить в Ер-Ріяд, де обговорить з саудівцями тему радикального ісламу та військового співробітництва. Чим викликаний такий вибір країни Трампом?Радники Дональда Трампа вже зараз говорять про історичний візит президента США в Саудівську Аравію, який починається в п’ятницю, 19 травня. Трамп — перший після Джиммі Картера господар Білого дому, який здійснює дебютну закордонну поїздку в якості президента не в Канаду чи Мексики, а в Саудівську Аравію. Подалі від будинку і внутрішніх американських проблем — так коментують це рішення експерти.

«Це досить примітний факт, — вважає Елліот Абрамс з Ради з міжнародних відносин (Council on Foreign Relations). — У передвиборній боротьбі Трамп говорив про те, що США вийдуть з усіх конфліктів на Близькому Сході. А зараз він здійснює перший робочий візит саме на Близький Схід».

Мова Трампа проти радикального ісламу
Президент Трамп їде в Саудівську Аравію, щоб там «об’єднати мусульманський світ проти спільного ворога», — наголошується в повідомленні Білого дому. В ході візиту Дональд Трамп проведе переговори з королем Сальманом Аль Саудом та іншими членами саудівської королівської родини, а також візьме участь у зустрічі лідерів країн Перської затоки. Перед її учасниками, а це 50 керівників арабських країн, яких спеціально запросили в Ер-Ріяд, щоб побачитися з президентом США, Трамп має намір виступити з промовою проти радикального ісламу.

Американський лідер, як завжди, у всьому демонструє впевненість. «У Саудівській Аравії я буду розмовляти з лідерами і вимагати, щоб вони боролися проти екстремізму та ненависті, прокладаючи дорогу для мирного майбутнього їх релігії», — підкреслив Трамп. Він переконаний, що в Ер-Ріяді все насправді будуть раді почути його послання.

Фактично керівники країн Перської затоки майже демонструють ентузіазм перед зустріччю з Трампом, всупереч його антиісламським висловлювань у період виборчої кампанії і спроб ввести заборону на в’їзд в США для громадян семи переважно ісламських держав.

Розворот від близькосхідного курсу Обами
«З приходом Трампа в Білий дім, на відміну від його попередника Обами, ми будемо спостерігати повернення до традиційної політики Вашингтона на Близькому Сході», — говорить Ніл Гэрдинер з Heritage Foundation, який консультує американський уряд з питань зовнішньої і внутрішньої політики.

Обама нехтував важливими союзниками США в цьому регіоні, його політика щодо Ірану сприяла погіршенню відносин з Саудівською Аравією, нагадує Гэрдинер. Попередник Трампа постійно критикував Ер-Ріяд за численні порушення прав людини та поширення ісламського фундаменталізму.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий