Підсумки тижня: безвиз жидобандеровцам, Трампгейт, що переходить у імпічмент

0


«Ніколи не вірте російською, бо росіяни не вірять навіть самим собі.»

Коли Путін втручається в долю політиків: від «привітань» Януковича з перемогою на виборах і підтримки Марін Ле Пен, і до «підтримки» Трампа, кар’єрі цих політиків приходить кінець.

У середу Путін заявив, що готовий надати Конгресу США, увага! – запис переговорів Трампа з Лавровим і Кисляком в Овальному кабінеті Білого дому.

Це п’ять!

«Was wissen zwei, das weiß auch Schwein» – що знають двоє, знає і свиня.

Голова комітету з розвідки Бундестагу Burkhard Lischka: «Трамп – загроза безпеки західного світу».

Як це було: за словами Трампа, Путін у телефонній розмові попросив його зустрітися з Лавровим і Кисляком, і він погодився.

Трамп видав цій «солодкій парочці» понад-секретну інформацію, отриману від розвідки Ізраїлю, причому, без узгодження з Ізраїлем, а вони в цей час його «писали».

Тепер Трамп збирається свій перший закордонний вояж зробити в Ізраїль.

Підкажіть йому, нехай краще не їде.

Або нехай їде і обгадится публічно ще й там?

Втім, почнемо по порядку.

ТрампгейтЯк стверджує швейцарська газета Tagesanzeiger, після звільнення директора ФБР Джеймса Комі букмерские контори відзначають зростання числа ставок на достроковий вихід Дональда Трампа з поста президента США.

Дональд Трамп став першим президентом США з часів Річарда Ніксона, зняв з посади високопоставленого чиновника, який керував розслідуванням, що мали відношення до Білого дому.

На фото: демонстрація протесту проти звільнення Джеймса Комі біля Білого дому.

Демократична партія вимагає призначити спеціального прокурора, який би продовжив розслідувати зв’язку передвиборної команди Трампа з Росією і ймовірний змову команди Трампа з російськими спецслужбами з приводу маніпуляцій на президентських виборах.

Республіканці і спікер Палати представників Конгресу США Пол Райан поки що відкинули цю вимогу.

У 1973 році президент США Річард Ніксон звільнив прокурора Арчібальда Коксу, який відмовився припинити розслідування Уотергейтського скандалу, в якому адміністрацію Ніксона запідозрили в прослуховуванні політичних опонентів.

Цей крок Ніксона спровокувала потужну реакцію проти президента, почалися розмови про можливий імпічмент або відставку.

Річард Ніксон на тлі Уотергейтського скандалу в 1974-му пішов у відставку до початку процедури імпічменту.

В історії США імпічменту ще не було. Але до нього був близький Білл Клінтон у 1998-му через секс-скандалу і лжесвідчення перед присягою. Клінтона потім Сенат виправдав.

Процедуру імпічменту ініціює депутат Палати представників – нижня палата Конгресу.

Відповідна заява надходить для вивчення в юридичний комітет Палати представників, який формулює статті імпічменту. Потім Палата представників на пленарному засіданні розглядає статті імпічменту. Потім має пройти голосування в Палаті представників.

У разі прийняття статті імпічменту більшістю від загального складу Палати, тобто при підтримці 226 депутатами, вона направляється в Сенат – верхня палата Конгресу.

Голова Верховного суду США головує в ході засідань Сенату, що розглядає справу про імпічмент президента.

Сенат голосує за обвинувальний вирок. Для оголошення імпічменту президенту повинні проголосувати дві третини депутатів Сенату.

Вся процедура може зайняти від одного місяця до року.

Тільки уявіть, як протягом цього року буде «трусити» не тільки США, але і весь світ. Можуть статися катастрофічні тектонічні зрушення.

Трамп піддає серйозному випробуванню на міцність двохсотлітні демократичні традиції США:

1. Є американська система стримувань і противаг, закладена в Конституції батьками засновниками США, працюючим механізмом у глобальному інформаційному світі 21 століття, або це скоріше метафора?

2. Для нормального функціонування цієї системи потрібно, щоб «правильна людина» приймав «правильні рішення» в «правильний момент», або система здатна виправити помилки та/або злочину «неправильного людини», який опинився на вершині влади?

3. Обмежена влада американського президента лише його власною совістю, мораллю і бажанням, щоб майбутні покоління добре про нього відгукувалися, чи все ж є реальні механізми зворотного зв’язку, здатні зупинити самодура і повернути країну на демократичний шлях розвитку?

4. Буде Трампу дозволено втручання в хід відправлення правосуддя?

5. Як до цього поставляться самі соратники Трампа за Республіканської партії?

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...