Проблем з «іржавою» водою в Чернігові не уникнути — водоканал

0


Наявність двовалентного заліза в артезіанській води Бучасцкого горизонту – характерна рису для водозаборів Чернігівщини. Це зовсім не означає, що труби, по яким вода потрапляє до помешкань громадян – прогнили, або хтось «домішує» заліза у ту воду, що подається.

Вода до кранів чернігівців поступає з п’яти водозаборів, альо на трьох з них такий параметр, як залізо загальне, перебуває на межі допустимого – 0,2 мг/дм куб. При підйомі на поверхню та контакті з повітрям, двовалентне залізо переходити у трьохвалентний стан – виділятися буруватий облог, який, зазвичай і осідає в трубах.

Звичайно, наявність заліза у води можна «замаскувати», додавши туди «SeaQuest» – хімічну сполуку, яку вже колись намагалися добавити у чернігівську воду. На практиці запропонований «диво-сиквест» складається на 76-78% з поліфосфатів та на 22-24% з ортофосфатів. Цей препарат зв’язку язує з собою розчинені у води солі. На молекулярному рівні він утворює з іонами мінералів замкнуту структуру і блокує їх від подальших хімічних реакцій. Вода стає блакитного кольору, альо чи безпечна вона для вживання? Певно, що ні!

Також, навряд чи додавати здоров’я містянам додавання хімічних сполук на основі хлору, якими також можна покращити якість води. Водоканал через безпечну і природню воду. Того, практично єдиним приємним на сьогодні напрямком очищення води є будівництво станцій знезалізення на принципі окислення води шляхом аерації. Для усунення осаду з води, Чернігів потребує будівництва не менше трьох таких станцій. Засіб не з дешевих, але це – перспектива розвитку Чернігівського водоканалу. І, якщо люди хочуть пити здорову воду, треба знайті шляхи фінансування проектів будівництва станцій знезалізнення води.

Що робити сьогодні

І поки Водоканал вирішує питання будівництва станцій знезалізнення води, єдиним шляхом очищення водопроводів від облогу заліза можуть бути промивки водопровідних мереж. У свою чергу КП «Чернігівводоканал» регулярно проводити промивки магістральних водопроводів і просити організації, що обслуговують будинки, робити ті ж самє в будинкових мережах. Нажаль, здебільшого ці прохання просто не чують! Труби в будинках, яким за 40-50 років – позаростали і будь-яке коливання води в мережах викликає скаламучення води та підйом кулі облогу.

Важливим є те, що для вирішення проблем у сфері водопостачання потрібно не розміщувати фотографії «іржавої» води у соціальних мережах, а повідомляти про проблеми до диспетчерської служби КП «Чернігівводоканал».

Для того, щоб зрозуміти причини появи облогу біля води, лабораторія Водоканалу відбирає аналізи води на магістральному водопроводі і в квартирі абонента. Тільки після цього можна визначити, де ж саме потрібно проводити промивку або вжити інших заходів. Тому для вирішення проблеми дуже важливою є адреси, за якою спостерігається вода, що не відповідає нормативам. Але, нажаль, городяни чомусь соромляться назвати адресу, за якою виникли негаразди з водопостачанням і це затягує рядка вирішенню проблем.

Проблема з водою на Єськова пов’язана з новим будівництвом

Активні будівельні роботи ведуться по всьому місту. І вулиця Курсанта Єськова у Чернігові – саме одне з таких місць. Тут вже декілька місяців поспіль активно зводиться ряд багатоповерхових будинків.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий