Рамки для ОБСЄ. Чому Росія повинна бути визнана стороною конфлікту на Донбасі

0


Будь-яка миротворча місія має певний мандат. І якщо в ньому є хоча б натяк на використання сили, то країни, які надають свій контингент, дуже насторожено до цього ставляться. Багато хто взагалі відмовляються від участі у таких місіях.

Місія ОБСЄ – чисто спостережлива, в ній немає військових, і вона не передбачає використання сили. Однак бойовики «ЛНР» і «ДНР» не соромляться на неї нападати (тільки за 18 травня було два інциденту: спочатку бойовики ОРДЛО пострілами з автомата намагалися прискорити від’їзд автомобіля патруля СММ ОБСЄ, потім недалеко від Докучаєвська бойовик кинув димову гранату буквально в декількох метрах від СММ ОБСЄ; ще раніше один з бойовиків домагався жінку-члена місії ОБСЄ, а до того – автомобіль СММ ОБСЄ підірвався на міні, в результаті чого загинув спостерігач, УНІАН).

Такі дії – демонстрація того, що з боку співробітників ОБСЄ можуть бути жертви, щоб дестабілізувати спостерігачів, посіяти атмосферу страху. А, крім того, це свого роду попередження країнам, які надають свій контингент, мовляв, ви, коли набираєте волонтерів, відразу їм говорите, що можуть бути жертви. Адже в такому разі, дійсно, хто до вас в спостерігачі піде?

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий