Російсько-американська ескалація в Сирії: німецькі оцінки

0


Деякі в ФРН вважають, що в сирійському конфлікті починається ендшпіль. DW — з відгуками ЗМІ Німеччині та німецьких експертів на черговий виток загострення ситуації в Сирії.»Нова ступінь ескалації». «Дуель в сирійському небі». «Ще один фронт». Або просто: «Конфронтація». Ось ряд заголовків, під якими у вівторок, 20 червня, німецькі газети публікують статті та коментарі про новий виток конфронтації між Росією і Сполученими Штатами Америки в Сирії. Напередодні винищувач ВПС США F-18 Super Hornet збив сирійський бомбардувальник російського виробництва Су-22. Стривожені і опитані DW німецькі аналітики.

Сигнал Москві і Асаду
Газета Süddeutsche Zeitung нагадує, що з того моменту, коли американський бойовий літак збивав в повітрі машину противника, минуло 18 років. Було це в 1999 році під час балканської кампанії НАТО, коли F-15 ВПС США виграв дуль в небі з югославським винищувачем-перехоплювачем.

В цей раз Вашингтон, за його версією, збив сирійський Су-22 за те, що він в районі Ракки скинув бомби на позиції альянсу сирійської опозиції і курдських формувань «Сил демократичної Сирії» (SDF), що веде збройну боротьбу як з бойовиками «Ісламської держави», так і з армією Асада.

Цей альянс підтримують і озброюють США, які очолюють західну антитерористичну коаліцію. «Коаліція не має наміру вести бойові дії проти сирійського режиму або проти союзних з ним російських і вірних режимові сил, — цитують німецькі газети представника американського військового командування, — але коаліція не буде зволікати, якщо треба захищати себе і партнерів від будь-яких загроз».

Газета Die Welt вважає, що операція ВПС США була покликана в черговий раз підкріпити провідну роль Вашингтона в антитерористичній коаліції, а заодно наравить Асаду і двом його головним союзникам Росії і Ірану — недвозначне послання: не чіпайте тих, кого в сирійському конфлікті ми підтримуємо.

ВПС США під російським прицілом
Збитий СУ-22 став, очевидно, сюрпризом для Москви. Німецька преса звертає увагу на те примітна обставина, що перша реакція міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова була порівняно м’якою. Він лише в загальних фразах закликав США утримуватися від подальших сепаратних дій в Сирії.

Жорсткий відповідь Кремля, зазначає Süddeutsche Zeitung, пішов тільки через деякий час: призупинення комунікаційного каналу між ВПС Росії і США, встановленого для запобігання інцидентів в повітряному просторі Сирії, слова про «акт агресії» і «цинічне порушення суверенітету» Сирії, заяву про те, що надалі всі літальні апарати коаліції, чи то літаки або безпілотники, які оперують на захід від Євфрату, будуть розглядатися як потенційні цілі.

Така «збуджена» реакція Кремля, зазначає Berliner Zeitung, показує, що «американське присутність на сирійському полі бою з президентом Дональдом Трампом суттєво зросла». Газета вважає, що сирійський конфлікт вступає в нову фазу, в якій його учасники готуються до вирішальної сутички за контроль над сходом Сирії після остаточного краху «Ісламської держави».

Схід Сирії — арена ендшпіля
«Схід Сирії стає ареною дострокового ендшпіля, в якому буде вирішуватися не лише питання майбутнього устрою країни, але і на десятиліття встановлюватися співвідношення регіональних сил, — пише оглядач Süddeutsche Zeitung. — Зримі ознаки цього — напади вірних режиму підрозділів на підтримуваних США повстанців з SDF, воюють в Ракка проти ІГ.

За оцінками німецької преси, саме в цьому багатому нафтою, але пустельному регіоні найбільш гостро стикаються інтереси конфліктуючих в Сирії сторін і регіональних держав. Режим Асада намагається утримати всю країну під своїм контролем. Його союзники в Тегерані отримали б в такому випадку сухопутний коридор з Ірану через Ірак і Сирію до угруповання «Хесболлах» в Лівані.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий