Росія налагоджує торгівлю з КНДР, незважаючи на санкції

0


Москва, незважаючи на жорсткість міжнародних санкцій, розширює співпрацю з Пхеньяном. Росія продає КНДР вугілля і нафту, між обома країнами відкрито поромне сполучення.Незважаючи на спроби ООН за допомогою санкцій змусити керівництво КНДР відмовитися від ракетно-ядерної програми, Москва розширює співпрацю з Пхеньяном. У першому кварталі 2017 року товарообіг між Росією і Північною Кореєю збільшився більш ніж на 85 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомляє радіостанція «Голос Америки» з посиланням на дані Федеральної митної служби РФ, з січня по березень товарообіг між обома країнами становив близько 32 млн доларів. Левова частка російських поставок в Північну Корею припадає на енергоносії. Зокрема, Москва експортувала в КНДР кам’яне вугілля на 22 млн доларів, буре вугілля — на 4,7 млн і нафту — на 1,2 млн доларів.

В абсолютних одиницях це означає, що Росія поставила Пхеньяну близько 4000 тонн нафти. Втім, цей обсяг навіть близько не покриває потреби Північної Кореї. В цьому відношенні Пхеньян, як і раніше, повністю залежить від Китаю: у 2015 році закупівлі китайської нафти КНДР склали 500 тисяч тонн.

Варто відзначити, що продавати Пхеньяну сиру нафту не заборонено — санкції ООН поширюються лише на авіапаливо, за винятком державної північнокорейської авіакомпанії Air Koryo. У свою чергу експорт КНДР в Росію за вказаний період склав всього 420 тисяч доларів. В основному це продукти хімічної промисловості і, що цікаво, духові музичні інструменти.

Торгівля між КНДР і Китаєм знижується
Тим часом товарообіг між Північною Кореєю та Китаєм, який давно є найважливішим економічним партнером Пхеньяну, стрімко знижується. 19 лютого Пекін заборонив ввезення вугілля з КНДР. Як зазначалося в заяві китайської влади, це рішення було прийнято в світлі реалізації санкцій Ради безпеки ООН проти Пхеньяну.

У той же час відповідна резолюція Радбезу дозволяє імпорт північнокорейського вугілля — за умови, що його закуповують виключно в гуманітарних цілях, для підтримки рівня життя населення КНДР, а отримані кошти не використовуються для розробки ракетно-ядерної програми Пхеньяну.

Досі Китай використав цю формулювання, щоб спокійно продовжувати торгівлю з Північною Кореєю. Тепер же ситуація змінилася. У березні обсяг експорту північнокорейського вугілля у Китай впав до позначки в 6342 тонни — це при тому, що ще в січні цей показник досягав 1,44 млн тонн, за які КНДР виручила 126 млн доларів. Пекін також припинив постачання в Північну Корею нафти, які мають для неї велике значення. Таким чином Китай демонструє своє невдоволення тим, що КНДР продовжує випробування балістичних ракет.

Плани Кремля
Нішу, що звільнилася, не виключено, хоче зайняти Росія. Президент РФ Володимир Путін засудив останні ракетні випробування Пхеньяна, але в той же час виступив за відновлення переговорів з КНДР. «І ядерні і ракетні випробування (Пхеньяну. — Ред.) ми вважаємо неприйнятними, але треба повертатися до діалогу з КНДР, припинити її залякувати і знайти способи мирного вирішення цих проблем», — заявив Путін.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...