Штайнмайер виступив у Варшаві за верховенство закону і демократію

0


В ході візиту до Польщі президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер заявив про необхідність тісної співпраці країн ЄС, зокрема Німеччини та Польщі. За його словами, це потрібно для подолання європейської кризи.Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер (Frank-Walter Steinmeier) в ході візиту до Польщі виступив за верховенство закону, демократії і підтримку цінностей освіти. «Правова держава — гарант свободи і демократії», — заявив він у п’ятницю, 19 травня, на Книжковому ярмарку у Варшаві.

Не кажучи прямо про правоконсервативном уряді країни, Штайнмайер попередив про неприпустимість політичного тиску на мистецтво і літературу. «Критика — це засіб просвітництва», — підкреслив глава німецького держави. Разом зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою Штайнмайер відвідав німецький стенд книжкового ярмарку, головним гостем якої в цьому році стала Німеччина.

За співпрацю в Євросоюзі

Одночасно президент Німеччини висловився за поглиблення співпраці країн Євросоюзу. За словами Штайнмаєра, Польща, яку він зарахував до ядра Європи, «необхідна для подолання того європейської кризи, в якому ми без сумніву, знаходимося».

Президент ФРН висловив надію на те, що в суперечці про незалежність Конституційного суду Варшава знайде спільну мову з Єврокомісією, яка після проведення польським урядом спірних реформ перевіряє дотримання в Польщі норм правової держави.

У ході спільної прес-конференції з Штайнмайером, Анджей Дуда погодився з тим, що Європі необхідна тісна співпраця. «Ми повинні діяти разом», — зазначив польський президент.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий