Слова – найдешевша річ на світі. Значення мають лише вчинки

5


Ось, Володимир Володимирович Путін нам сімнадцять років говорить про те, що треба боротися з корупцією. Ну, чудові слова. Хто сперечається?

Ось мій знайомий філософ Паша Андрєєв, він воював в Афгані, йому там відірвало обидві ноги, він у цій схемі заходить ще далі. Він вважає, що значення мають не тільки наслідки твоїх вчинків.

Я все ж не настільки радикальний, але теж віддаю перевагу судити про людину не за словами, а по справах. Ось, Володимир Володимирович Путін нам сімнадцять років говорить про те, що треба боротися з корупцією. Ну, чудові слова. Хто сперечається? Але справи зовсім інші. Тому мене зовсім не цікавить, що каже Володимир Володимирович Путін.

Рівно в такому ж сенсі мене абсолютно не цікавить, що каже Алішер Усманов. Він може говорити все, що завгодно, але я бачу його справи і суджу людини по його справах – мені цього достатньо.

Насправді, все це настільки десятої ступеня важливості проблеми, що Алішер Усманов відповів Навальному, а Навальний відповість Усманову. Якщо я вас зараз запитаю, що обговорювалося в соцмережах тиждень тому, я впевнений, що ви не згадаєте. Ви не згадаєте, які там називалися прізвища і які проблеми. І про Алішера Усманова і його відеоролик все точно так же забудуть через тиждень.

У нас основні проблеми – це узурпація влади, це війна, це репресії, це посадки інакомислячих, це видавлювання людей з країни, це, знову ж таки, те ж саме повальне злодійство, це дебілізація населення, це зниження рівня освіченості, це мракобісся, це насадження релігії, це ксенофобія. У нас вагон проблем.

Ось, давайте ми вирішимо ці проблеми, а потім далі будь ласка: хоч про Усманова, хоч про тарілочки, хоч про Хрюшу з Степашкою, про що завгодно.

Всі ці «новини» перетворилися в абсолютно чудовий бізнес. Це дуже налагоджена технологія, це дуже налагоджена структура. Я завжди всім раджу: «Не дивіться новини, вам ці новини не потрібні. Вам не потрібно таку кількість інформації. Вам всі новинні сайти, всі соцмережі підсовують стільки інформації про те, що сталося десь на іншій стороні світу або з іншими людьми, яких ви не знаєте, яка вам не потрібна. І ви навіщось женіться за цією інформацією, ви її їсте, ви вимагаєте, купуєте і годуйте ось цих от всіх рознощиків ось цих от новинних вірусів».

Наш мозок влаштований так, що ми не можемо реагувати на величезну кількість людей. Наш мозок біологічно розвивався так, що ми спілкувалися з невеликою групою людей, кілька десятків, може бути, кілька сотень людей. Вам потрібна тільки та інформація, яка буде безпосередньо впливати на ваше життя. Дізнавайтеся ту інформацію, виходячи з якої ви будете розвивати свої подальші стратегії своєї поведінки і побудову свого майбутнього.

Я ставлюся до цього з точки зору своєї інформаційної гігієни. Мені ця інформація не потрібна, мене ця інформація не цікавить, я про це нічого знати не знав і знати не бажаю. Мене абсолютно не хвилює гола попа на конкурсі Євробачення, мене не хвилює ось ці фейки про Світлана Алексієвич. Мені це не потрібно, я намагаюся дотримуватися свою інформаційну гігієну.

Друзі мої, не ведіться ви на це фоновий шум, не читайте ви це. Зберігайте свою інформаційну гігієну. Буде тільки корисно.

Аркадій Бабченко, «Ехо Москви»

«Персонально ваш».

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий