У Чернігові базар «наступає» на людей

0


Більшість людей понеділки не любити — день нібито важкий і навіть нещасливий. Альо це не стосується жителів вулиці Бакуринського ( колишня Папанінців) у Чернігові. У понеділок на Центральному ринку, який через дорогу, вихідний — значити, ніхто не піде в туалет під їх вікна і не вляжеться проспатись у дитячій пісочниці, бо цю вулицю – своєрідний «рукав» ринку — вже дуже давно облюбували громадяни з асоціальною поведінкою і ті, хто пошкодував 2 гривні на платний туалет на базарі.

Алла Мурзіна, жителька вулиці Бакуринського: «Випили і пішли в паркан свої справи робити. Це не раз і не два, це постійно».
Катерина Гаєвець, жителька вулиці Бакуринського: «Невже нашим дітям приємно перекидати пісочок, який бомжі справляли нужду?»

В базарний день – тобто шість днів тижня – вулиця заставлена машинами.

Алла Мурзіна: «Бабу Катю ми коли швидка приїхала, виносили прямо на покривалі – підійти неможливо».

Жителі переживають, що стане ще гірше – прямо під їх вікнами зараз працює техніка, КП «Паркування і ринок» за рішенням Чернігівської міської ради продовжує сюди ряди для соціальної торгівлі.

Павло Большаков, представник КП «Паркування і ринок»: «В місті проблема – соціальних місць не вистачає для людей, які торгують тім, у кого що є».

Катерина Гаєвець: «ось мій будинок. Його підперли парканом. Якщо пожежа — до мене ніхто не доїде».

Павло Большаков, представник КП «Паркування і ринок»: «За проектом витримані всі норми. Зроблена відстань від МАФів близько 6 метрів. Тобто пожежна і швидка можуть доїхати».

Будівельний паркан тут вже встановлювало у 2013 році комунальне підприємство міської ради «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» — для спорудження торгових павільйонів з полегшених конструкцій. І зробило це, згідно висновків обласної прокуратури, з порушенням Закону України «Про охорону культурної спадщини», без проведення археологічних досліджень, оскільки земельна ділянка знаходиться на території пам ятки археології місцевого значення.

Катерина Гаєвець: «Тоді ми підняли всі папери, що це архітектурна пам’ятка і нічого тут робити не можна – вони затихли, заплатили штраф за ці 2 стовпчики. І знов вони почали це будівництво, хоча за законом цього робити не можна так».

Павло Большаков: «Так, за законом передбачено, що коли ведеться капітальне будівництво в таких зонах, повинні бути розкопки. Але ми проводимо роботи не глибше 20 сантиметрів шар грунту, ми не порушуємо зон».

Багато будинків тут ще революційні і навіть дореволюційні. Від роботи техніки зараз, кажуть люди, почали обсипатись. Вкладати великі кошти у ремонт та вони не ризикують вже багато років, бо невідомо, як житиметься на цій вулиці далі.

Павло Большаков: «ці Люди кажуть – дайте нам квартири, і ми ніяких ні до кого не будемо мати питань».

Катерина Гаєвець: «Квартир ми не просимо, а щоб діти не існували як бомженята попід парканами, щоб була майданчик, гойдалка. Багато діток на провулку. Ми хочемо порядку, але не ціною свого здоров’я і наших дітей. У мене донька півроку тому вкололася шприцом. Я за півроку думала сдурею, поки аналізи, я проплакала ці півроку».

Єдине, чим поки зміг заспокоїти місцевих жителів представник комунального підприємства, у постійному користуванні якого знаходиться земельна ділянка – для соціальних продавців і покупців поставляти туалет, щоб не ходили попід людські паркани.
Павло Большаков: «Був підписаний меморандум – туалет на 1-ій годині буде пластиковий, біотуалет».

Люди ж кажуть – відстоюватимуть свої соціальні і навіть – так доводитися – санітарні права.

Катерина Гаєвець: «Як могли депутати вирішити це питання без нашого дозволу, не прийшовши і не подивувавшись, як ми живемо».

Відео Сівер-центр

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий