У Чернігові готові надати місце та підготувати основу для пам » ятника святимо Михаїлу і Федору над Стрижнем

0


У складі ініціативної групи до міської ради прийшли настоятель цього храму отець Олег, а також Олексій Єршов (батько відомого скульптора), відомий історик та директор навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Олександр Коваленко, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь, представник благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» у Чернігівській області Віктор Молочко. Окрім них, звернення до міського голови з цього питання підписали директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. о. Тарновського Сергій Лаєвський, директор літературно-меморіального музею-заповідника ім. М. М. Коцюбинського Юрій Коцюбинський, шеф-редактор журналу «Сіверський літопис» Сергій Павленко, члени Національної спілки письменників України Ростислав Мусієнко та Володимир Сапон, громадський діяч Олександр Бондарєв.

Ними пропонується встановлення пам » ятника за кошти, які збиратимуть церква та громадськість. Місто ж просили про надання місця та підготовку майданчику й основи для встановлення скульптур.

— Ця ідея спорудження пам » ятника виношується вже давно. 20 з лишнім років тому були виготовлені гіпсові фігури, які встановлені у нас в церкві, — сказав на зустрічі отець Олег. – І якось після цього все відклалося, мовляв, не на часі. Так саме зараз воно на часі, тому що це символи незламності України: князь Михаїл – символ незламності української держави, а боярин Федір – українського народу. Це історичні постаті, які уособлюють ті, що ми зараз протиставляємо агресору, ворогу. Можливо, вже треба зрушити з місця цю справу, яка вже давно розпочата і не завершена.

— 20 років тому це була дипломна робота Геннадія, мого сіна, — пояснив Олексій Єршов. – Вона була приурочена до 750-річчя відомої події в Орді. Геннадій тоді виготовив форми та гіпсові фігури за свій кошт (форми, до речі, збереглися). Тоді ж ці фігури, тоновані під бронзу, були виставлені в храмі. Українська Академія Мистецтв рекомендувала цю роботу місту, і про встановлення пам » ятника чимало говорили, але тоді це чомусь застопорилося. Якщо ми цього не зробимо зараз, то, можливо, не зробимо вже й ніколи. А воно було бі там дуже доречно: це чернігівські святі, і поряд храм, освячений на їх честь. Збором коштів займатиметься громада, яка потім передасть скульптури Чернігову в дар.

Владислав Атрошенко відповів ініціативній групі, що місто готове йти назустріч і врахує розташування цього об’єднання єкту при проектуванні зеленої зони над Стрижнем, а також зробить майданчик з основою під пам’ять пам’ятник. Позаяк витрати міських коштів що регулюються бюджетним законодавством, мови про придбання містом самої заздалегідь визначеної роботи скульптора йти не може. Але в усьому, що не суперечить законодавству, місто громаду підтримає.

Того ж дня пізніше ідею встановлення цього пам » ятника святимо Михаїлу і Федору на запропонованому ініціативною групою місці підтримала й міська архітектурно-містобудівна рада на своєму засіданні.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий