У Чернігові виготовляють економічні світлофори. Ними зацікавилися в ЄС

39


Кожний світлодіод тут паяють в ручну. Переконані, що так надійніше.

Вже чверть століття в Чернігові виготовляють світлофори: автомобільні, пішохідні, залізничні. На підприємстві самі розробляють схеми майбутніх регулювальників, виготовляють каркаси, скло, електроніку. Імпортні лише світлодіоди. Подібних виробництв в Україні нині немає.

Ідуть у ногу з часом. Раніше робили світлофори на лампочки розжарювання. Нині економні та яскраві світлодіодні.

Сергій Хархун, заступник директора підприємства: «Наш світлофор споживає близько 15 Вт на годину. Традиційний світлофор споживає близько 100 Вт. Наш світлофор у 8 разів економічніше, ніж традиційний ламповий світлофор».

Чернігівські світлофори безпечніші, адже не мають фантомного ефекту. Це коли у сонячний день секції засвічуються і водій не розуміє, горить червоний чи зелений.

Запатентували тут і власне ноу-хау – механізм відліку часу на таких сигнальних ліхтарях, це підвищує безпеку. А ще, саме тут українські пристрої для регулювання руху навчили розмовляти.

Готові світлофори обов’язково тестують. В спеціальній камері перевіряють, чи здатен витримати прилад спечу — +40 або лютий мороз. В іншій спеціальній камері перевіряють, чи буде він працювати під час сильної зливи. Загалом тестування тривають мінімум три дні.

Такі сучасні пристрої вже є у кожному обласної центрі України і їхня кількість зростає. Торік у Чернігові їх виготовили 5,5 тисяч, це в двічі більше, ніж у 2014-го року. Один вартує 5 тисяч гривень. Замовлень побільшало після децентралізації. Якщо раніше міста замовляли світлофорів на кілька тисяч, то тепер на мільйони.

Владислав Атрошенко, міський голова Чернігова: «На 2017 рік у нас заплановано 15 об’єктів. З яких, 13 – поточний ремонт, на що ми витратимо близько 8 мільйонів, 2 – нові світлофори, витратимо по мільйону».

Нашими регулювальниками зацікавились і в ЄС. Ними вже користуються прибалти, поляки планують. А вісь з росіянами ми не торгуємо вже другий рік.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий