У НАБУ зізналися, що підготували проект підозри тільки на Євгена Дейдея

0


У Національному антикорупційному бюро України підтвердили, що дійсно проводять розслідування за результатами аналізу е-декларацій народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового. Про це НАБУ повідомило через Facebook.

«У відповідь на запити ЗМІ за поданням Генерального прокурора України про зняття депутатської недоторканності з трьох народних депутатів, у відношенні яких НАБУ здійснює розслідування, повідомляємо наступне: детективи НАБУ здійснюють розслідування по кримінальних проваджень стосовно двох із трьох згаданих у повідомленні народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового. Ці виробництва розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, тільки у відношенні Дейдея, проект підозри і відповідного подання до Верховної Ради підготовлений детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії, інкриміновані підозрюваному, кваліфіковані за ч. 3 ст. 368-2 КК України ( «Незаконне збагачення»).

Інші підозри виписала, отже, Генпрокуратура, і в НАБУ не знають, на підставі яких матеріалів.

«Тому Бюро поки що утримується від коментарів щодо їх змісту та обґрунтованості», — кажуть детективи.

Також в НАБУ нагадали, що, згідно ст. 481 Кримінально-процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює Генеральний прокурор України. «Залучення до кримінальної відповідальності парламентарів при наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить Генеральний прокурор України», — резюмували в Бюро.

Як повідомлялося, ГПУ попросить Раду зняти недоторканність з Дейдея, Лозового та Бобова.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий