У Росії піонери закликали відновити пам’ятник Павлику Морозову

0


У Московській піонерської організації виступили за відновлення пам’ятника Павлику Морозову.

«Цей пам’ятник має бути в Москві, тому що пам’ятник увічнює чесного, мужнього дитини, якого вбили за правду. Я думаю, що це абсолютно гідний пам’ятник», — заявив 19 травня координатор ради Московської міської піонерської організації Дмитро Лебедєв в ефірі радіостанції «Говорить Москва».

Раніше в п’ятницю з цією ініціативою виступила партія «Комуністи Росії».

«Сьогодні, коли практично все суспільство усвідомлює корисність і позитивний досвід піонерської організації Радянського Союзу, пора відновити справедливість і відновити пам’ятник убитому дитині, одному з перших піонерів СРСР», — заявив глава «Комуністів Росії» Максим Сурайкин, заява якого опубліковано на сайті партії.

Відповідний запит Сурайкин направив до мерії Москви.

Пам’ятник Павлику Морозову був встановлений в 1948 році на Пресні з особистої ініціативи Йосипа Сталіна. У 1991 році він був знесений.

У радянський час Павлика Морозова проголосили піонером-героєм, який боровся з куркульством і вбитим у 1932 році за те, що повідомив владі про антирадянські настрої свого батька і діда.

У 1987 році на Заході вийшла книга письменника Юрія Дружникова «Донощик 001, або Вознесіння Павліка Морозова». Опитавши живих свідків, автор встановив, що вся історія Павлика Морозова — радянський пропагандистський міф. У тому ж році Дружников був змушений емігрувати з СРСР на Захід і помер в США у 2008 році.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий