Україна посунула Білорусь з першого місця за постачанням нелегальних сигарет в Європу

0


Україна в 2016 році стала найбільшим постачальником нелегального тютюну в країни Європи. Раніше лідерство на тіньовому ринку належало Білорусі. Про це йдеться в доповіді про нелегальної торгівлі тютюновою продукцією в країнах ЄС, підготовленому консалтинговою компанією KPMG.

Як пише РБК, за останні п’ять років обсяг контрабандних сигарет, поставлених з України зріс на 1,3 млрд штук, а з Білорусі, навпаки, скоротився на 1,8 млрд штук. Таким чином, на українські сигарети довелося 12% всього обсягу нелегального ринку Європи, в той час як постачання з Білорусі зайняли 10%.

Причина — в низькій ціні українських сигарет, пояснюють аналітики KPMG. Середня вартість пачки (20 сигарет) в 2017 році на Україні становить 0,52 євро, а в Білорусі — 0,6 євро.

Ринок нелегальних сигарет в 2016 році становив приблизно 9% (близько 48,3 млрд сигарет) від загального обсягу тютюнового ринку в Європі — це на 0,8 в.п. менше, ніж у 2015 році. З них 86% поставляється з держав, які не є членами Євросоюзу, випливає з доповіді. Загальні податкові втрати європейських країн через нелегального тютюну склали 10,2 млрд євро, підрахували аналітики KPMG. Найбільше таких сигарет продається у Франції та Польщі.

При цьому Білорусь залишається найбільшим постачальником нелегальних сигарет в Росію. Білоруський потік переорієнтувався з заходу на схід, пояснив РБК джерело на тютюновому ринку. Зараз вартість нелегальних сигарет з Білорусі в два рази менше недорогих марок російського виробництва, а купівельна спроможність росіян падає, продовжує співрозмовник РБК.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...