Україна проїдає більше, ніж заробляє, а це прямий шлях до банкрутства

0


Пора вже і нашому бізнесу і Кабміну стати зрозумілими для міжнародних інвесторів

В останні 10-15 років найпопулярніший заклик української влади – це проведення структурних реформ з метою створення нових робочих місць. Але, на жаль, жоден Прем’єр-міністр не пояснив, як це без корупційних схем одночасно поєднувати жорстку бюджетну дисципліну і створення робочих місць. Адже не тільки теорія, а й сьогоднішня практика показує, що поєднувати у нас ці речі неможливо.

Всі ж бачать, як відтік капіталу в офшори, а також скорочення соціальних витрат і доходів українців автоматично веде до скорочення робочих місць і зростання безробіття. При нашому мовчанні за короткий термін було створено цілий клас офшорної аристократії. Ось і зараз, до чого саме кличе Володимир Гройсман, ніхто з його міністрів досі не може прояснити. Думаю, доведеться і далі чекати практичних кроків Кабміну, і вже по них судити про хід внутрішньовладних дискусій.

Також ніхто не береться сказати, скільки доларів вивезли з України, думаю, мова йде про сотні мільярдів. Якщо не більше. Чи Не тому основна маса наших людей дуже бідна? Промисловість фактично зруйнована, а влада постійно клянчить кредити і фінансову допомогу по всьому світу, не знаючи, як буде повертати ці величезні державні борги. А «нагорі» переміщуються з крісла в крісло практично одні і ті ж дуже багаті політики і великі чиновники, і всі вони сьогодні дуже хочуть сподобатися не українцям, а Президенту США Дональду Трампу. І невдахами нардепів і міністрів (на відміну від колись не бідуючих пересічних українців) не назвеш, їх особисті статки за останні пару років збільшилися в рази.

Як це не гірко чути від іноземних партнерів і інвесторів, але наша основна відмітна особливість – це оффшоризация українського бізнесу. Офшорні інститути особливо популярні в тих країнах, де дуже високий ризик втрати бізнесу. І у нас в Україні, як зазначають міжнародні інвестори, давно пора захищати приватну власність від рейдерських захоплень з допомогою надійних правових інститутів, як це прийнято в державах з якісними економіками. Також, не забуваючи про те, що зубожіння населення загрожує зростанням соціальної напруженості, протекціонізмом і ксенофобією.

Більш того, наші зарубіжні партнери та аналітики, вивчивши макроекономічні показники ряду українських галузей, підкреслюють, мовляв, зростання ВВП не обов’язково пов’язаний із зростанням економіки. Адже якщо скорочувати робочі місця і заробітну плату, то ВВП України теж стане рости, потім з його зростанням та інфляція загальмується, т. к. українцям не на що буде купувати товари та продукти. А ось бідність дійсно буде зростати, що ми зараз і спостерігаємо.

До речі, замість обіцяного Ст. Гройсманом і до цього А. Яценюком зниження цін на імпортні та вітчизняні товари, ми спостерігається їхнє нестримне подорожчання. І замість обіцяного приборкання апетитів олігархів, які володіють природними монополіями, йде процес різкого зростання тарифів ЖКГ та цін на енергоресурси. Думаю, олігархи з вдячністю прийняли цей подарунок, як, зокрема, «роттердам +». А пересічні люди і міжнародні інвестори?! При цьому, давно вже став стандартним ритуал українських чиновників: розпил бюджетних грошей плюс «цільова» продаж активів держвласності, що підлягають приватизації.

До речі, Міжнародний валютний фонд нещодавно виступив з прогнозом зростання ВВП на 2% в поточному 2017 році. У своєму регіональному травневому економічному огляді аналітики Фонду прогнозують зростання нашого ВВП в 2018 році 3,2%. Далі динаміка внутрішнього попиту повинна скласти в 2017 році 4% і в 2018 році 3,9%, а реальне зростання експорту в 2017 році 2% і в 2018 році 3,4%.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...