Українців будуть штрафувати по-новому: кому варто побоюватися

0


Експерти розповіли, як зміняться штрафи в Україні найближчим часом.

«Більшість штрафів розраховуються не від мінімальної заробітної плати. Зокрема, всі штрафи, визначені у Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певну кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень)», – розповідає керівник практики вирішення спорів Антон Куц.

Експерти відзначають, що платити більше доведеться роботодавцям, які порушують Трудове законодавство. Так, якщо зараз за кожного неоформленого працівника покладено штраф у розмірі 96 тисяч гривень (30 мінімальних зарплат), вже у 2020 році за це ж порушення доведеться заплатити 132 тисяч. Такий же штраф покладений в тому випадку, якщо працівник оформлений на половину ставки, а фактично працює повний робочий день. Якщо роботодавець додатково не оплачує роботу в нічний час та на вихідних – доведеться заплатити штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат – 32 тисяч гривень на даний момент і більше 37 тисяч в наступному році.

Крім того, при віднесення правопорушення до категорії злочину має значення мінімалка. Наприклад, крадіжка є злочином, якщо вартість вкраденого перевищує 10% від мінімалки. Зараз це 320 гривень.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий