Українцям у травні підвищили тарифи на холодну і гарячу воду: скільки тепер будемо платити

0


В Україні днями підвищили тарифи на холодну і гарячу воду в деяких містах. Таке рішення Нацкомісія прийняла ще в лютому 2017-го, але постанова набрала чинності кілька днів тому. З-за підвищення зарплат, скорочення споживання і подорожчання електроенергії постачальники послуги переглянули собівартість водопостачання. У Києві холодна вода подорожчала на 15%, у Хмельницькому – на 21%, у Львові – на 28%, а в Дніпрі – на 7%. Сайт «Сегодня» з’ясував, скільки українцям доведеться платити за водопостачання.

Тариф на водопостачання кожне підприємство розраховує для себе самостійно. У вартість послуги входячи зарплати, електроенергія (з її допомогою працюють насоси), ремонт, податки, амортизація і т. д. Залежно від обладнання, кількості робочих місць, стану систем, вартість води у різних підприємств різна. Місцева влада стверджує програму розвитку підприємства і розглядає планований тариф, остаточне рішення приймає Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ). Головна вимога комісії – тариф повинен покривати всі витрати підприємства і включати в себе амортизацію.
В цьому році, як зазначили представники місцевої влади на засіданні комісії в лютому 2017-го, виявилося, що українці витрачають менше води, ніж передбачалося в розрахунках. Чим більше підприємство продає води, тим дешевше їх послуга. Однак через значне подорожчання комуналки українці почали економити.
«Нові тарифи затверджені міською владою. Тариф повинен відповідати витратам, які несуть підприємства. Не повинно бути соціального популізму», – сказав заступник мера Південного Дмитро Любивий.

Чому дорожчає вода:

 • Зросли мінімальні зарплати
 • Скоротилося споживання
 • Подорожчала електрика
 • Більше коштів виділяють на амортизацію

Заробітні плати, за інформацією НКРЭКУ, найбільша стаття витрат. Наприклад, якщо українець витратив на холодну воду 100 гривень, в середньому 38,2 гривні піде на зарплати співробітникам місцевого «водоканалу», 27,4 гривні витратять на світло (насоси працюють на електроенергії), 21,2 гривні на банківські послуги, перевірку лічильників, 70 копійок – на погашення відсотків за кредитами, 4,5 гривні – на ремонт, 6,5 гривні – на амортизацію та 1,5 гривні на податки і збори.

Як подорожчала холодна вода:

 • «Київводоканал» – з 13,77 до 15,79 гривень за куб
 • «Львововводоканал» – з 10,49 до 13,41 гривень за куб
 • «Рівнеоблводоканал» – з 13,38 до 15,84 гривень за куб
 • «Дніпроводоканал» – з 12,45 до 13,32 гривень за куб
 • «Хмельницькводоканал» – з 11,49 до 13,91 гривень за куб

Як подорожчала гаряча вода:

 • «Теплокомуненерго Маяк» (Вінниця) – з 78,23 до 80,62 гривень за куб (з полотенцесушителем)
 • «Вінницяміськтеплоенерго» – з 73,03 до 74,42 гривень за куб

В середньому сім’я з трьох чоловік витрачає 7,2 кубометра холодної води на місяць. Якщо раніше в столиці за такий об’єм води доводилося платити 99,1 гривні, після подорожчання за воду доведеться заплатити 111,5 гривні.

Відзначимо, на даний момент тарифи на холодну і гарячу воду підвищили не у всіх містах України. Як пояснили в комісії, всі підприємства зобов’язані подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня. Після цього в НКРЭКУ нові тарифи затвердять.

В результаті подорожчання холодної води киянам, які користуються бойлером, платити доведеться більше. Бойлер на 80 літрів і потужністю 2500 Вт (цього обсягу достатньо для сім’ї з трьох осіб) нагріває воду до 65 градусів вище нуля (температуру можна вибрати). Щоб розрахувати споживання електроенергії, потрібно дізнатися час підігріву води: Т = 0,00116 × обсяг бака × (кінцева температура – початкова температура)/ потужність

Такий бойлер на підігрів 80 літрів води на 40 градусів витрачає 1,48 години і 3,7 кВт*год електроенергії. У той же час, щоб підігріти кубометр води доведеться використовувати 46,25 кВт*год. За діючими тарифами куб гарячої води обійдеться в 57,4 гривні (15,79 гривень за холодну воду і 41,6 гривні за світло). До подорожчання кубометр гарячої води з бойлером обходився в 55,3 гривні.

При цьому гаряча вода за тарифом «Київенерго» варто 76,7 гривні. Так, навіть після подорожчання електроенергії та холодної води, підігрівати воду бойлером дешевше.

Однак, експерт у сфері енергоефективності Андрій Залізний впевнений, що самостійно підігрівати воду з допомогою електроенергії – неефективно. «Індивідуальний підігрів води буде мати зворотний ефект. На котелень газ використовується для підігріву води. Електроенергія також є вторинним ресурсом, первинний (з допомогою якого отримуємо електроенергію) – вугілля, газ, або атомна енергія. Ефективність при споживанні первинної енергії вище. Виходить, що ми один раз використовуємо ресурс, щоб генерувати електроенергію, а потім її ж використовуємо для того, щоб підігріти воду. З погляду екології це неефективно», – розповідає експерт.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий