«Укркарт» та «Укрпошта»: міжсобойчик на 215 млн на неіснуючі послуги

3


Гучний тендер «Укрпошти» на надання послуг процесингу обростає новими скандальними подробицями.

Поки «тимчасовий виконавець» «Укрпошти» Ігор Смілянський і половина топ-менеджменту злякано відбиваються в соцмережах від звинувачень громадськості у недотриманні ділової етики, апелюючи до формального дотримання тендерних процедур, експерти вже розкопали прямі факти корупційної змови, які однозначно зацікавлять Національне антикорупційне бюро.

Як з’ясувалося, компанія «Укркарт», яка перемогла у тендері з пропозицією до 215 млн грн, не має права надавати цілий ряд послуг, які вона зобов’язалася надати «Укрпошті», із-за відсутності відповідних ліцензій та сертифікатів.

Для впровадження будь-якої послуги, продукту або функціональної можливості на процесингу «Укркарт», будь-який банк – клієнт компанії повинен відкрити в міжнародних платіжних системах відповідний проект сертифікації та впровадження продукту/послуги. Після завершення проекту продукт, послуга або функціональна можливість розповсюджуються на всіх клієнтів процесингового центру «Укркарт».

Згідно з умовами тендеру, «Укркард» зобов’язався надати «Укрпошті» послугу емісії безконтактних карт. Однак за фактом досі жоден з банків – клієнтів «Укркарта» не має можливості емісії безконтактних карт. Один з великих українських банків намагався відкрити такий проект Mastercard, але після декількох спроб впровадити безконтактну картку проект був визнаний безнадійним з-за технологічних особливостей компанії «Укркарт». Проект був закритий в платіжній системі, і другу спробу банк не робив. Таким чином на сьогодні у компанії «Укркарт» немає сертифікованого рішення, яке дозволяє проводити емісію і обслуговування безконтактних карт.

Крім того, «Укркарт» пропонує «Укрпошті» створення і підтримку віртуальних терміналів з підтримкою технологій безпечних розрахунків в Інтернеті міжнародних платіжних систем (3D-Secure, Verified by Visa). Однак на сьогодні, у зв’язку з особливостями сертифікованого програмного рішення «Укркарт», жоден з клієнтів компанії не може скористатися такою послугою для своїх клієнтів, так як у «Укркарта» відсутня сертифікація на підтримку 3D-Secure і VerifiedbyVisa, і таким чином не забезпечуються ті самі безпечні розрахунки.
Також «Укркарт» надав на тендер «Укрпошти» сертифікати відповідності вимогам платіжних систем програмного рішення SmartVista, однак на сьогодні компанією використовується лише BASE24. Жоден з банків-клієнтів компанії не відкривав проект по заміні програмного рішення процесингового центру «Укркарт» на SmartVista, таким чином, на сьогодні єдиним сертифікованим в платіжних системах програмним рішенням для процесингового центру «Укркарт» є застарілий BASE24.

Позиція керівництва держпідприємства в цій ситуації позначена більш ніж відверто — Смілянський з колегами мають намір відстоювати інтереси «Укркарта» до останнього. А ось в тому, яким саме чином, що перебуває під кримінальним переслідуванням, компанія «Укркарт» вивернулась перемогти у тендері (про результати якого Ігор Смілянський знав ще в травні цього року) і «продавати» «Укрпошті» послуги та продукти, яких у неї немає, вже належить розібратися НАБУ і спецпрокуратуре.

Нагадаємо, раніше Ігоря Смілянського звинуватили у тиску на учасників ринку експрес-доставки з метою монополізації ринку «Укрпоштою».

За матеріалами: ord-ua.com

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий