Уряд підвищив зарплати військовослужбовцям

0


Порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців не змінювався з часів Радянського Союзу. Він не тільки застарів, а й був вкрай несправедливим. В основу грошового утримання входили оклади за військовим званням та посадою. Виплати військовим складалася з мізерних окладів, які становили лише 10-15% всієї суми забезпечення, і 17 видів надбавок.

По-перше, такі надбавки були неефективними. По-друге, військові пенсії нараховувалися саме з урахуванням окладу. Тому така система призводила до отримування військовослужбовцями вкрай низьких пенсій.

Уряд повністю змінив цю систему. Розміри посадових окладів військовослужбовців будуть підвищені з урахуванням чинної мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2017 року МЗП зросла вдвічі і становить 3200 гривень) та запроваджених спеціальних тарифних коефіцієнтів.

Нова система нарахування зарплат військовослужбовцям підвищить їхні посадові оклади, а відтак і їхні пенсії в майбутньому. Перегляд грошового забезпечення — це лише перший крок, який запанував Уряду щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців. Наступним кроком має стати підвищення військових пенсій. Відповідний законопроект прем’єр-міністр Володимир Гройсман має намір подати до Парламенту після ухвалення пенсійної реформи.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий