В чому історична відповідальність Німеччини перед Україною?

0


За день до приїзду в Берлін Петра Порошенка депутати бундестагу обговорювали проект резолюції про історичну відповідальність Німеччини перед Україною. Але мова йшла не тільки про минуле.В п’ятницю, 19 травня, за день до приїзду українського президента Петра Порошенка на зустріч з канцлером ФРН Ангелою Меркель (Angela Merkel), в німецькому бундестазі пройшли дебати за проектом резолюції фракції партії «Союз-90″/»зелені» «Історична відповідальність Німеччини перед Україною».

У цьому документі мова йде головним чином про злочини, скоєні нацистами під час Другої світової війни на території тоді радянської України, про систематичне знищення українських євреїв, про масові розстріли, про Бабин Яр, але також і про українських колабораціоністів, про Степана Бандеру. Виступали в дебатах депутати однак говорили не тільки про історичну відповідальність Німеччини та минулого України.

Багато знають в Німеччині про Україну?
Деякі з виступаючих депутатів звертали увагу на серйозні недоліки у сприйнятті України в Німеччині. На думку Ганса-Петера Уля (Hans-Peter Uhl) з фракції ХДС/ХСС, наприклад, багато німці як і раніше ставляться до цієї країни як до частини якоїсь спільності — того, що раніше було Радянським Союзом. І це заважає їм сприймати Україну, відзначив він, як суверенна держава з власною історією, своєю мовою, своїми традиціями і звичаями, а також населенням, орієнтованим на Європу.

«Що ми знаємо в Німеччині, — питав Уль, — про масові арешти і розстріли українських письменників, публіцистів, діячів культури в 20-е і 30-е роки, про так зване «розстріляне ренесанс», про голодомор, про репресії проти українських дисидентів у 60-ті, про студентської революції в жовтні 1990-го?»

З ним згоден соціал-демократ Фріц Фельгентрой (Fritz Felgentreu). Він вважає, що багатьом німцям, як і раніше важко ставиться до України — на тлі того місця, яке в їх колективній свідомості займає Росія — як до самостійної європейської держави з власною ідентичністю та історією.

На приводу у російської пропаганди
Такою ситуацією, з точки зору Марилуизы Бек (Marieluise Beck) з фракції «зелених», активно користується Росія. «Кремлівська пропаганда сьогодні систематично створює враження, що німецька агресія була спрямована виключно проти Росії, — заявила вона. — Більше того, в такій інтерпретації Україна жертви тієї війни на знищення огульно переінакшується в колабораціоніста нацистів».

І коли в 2014 році, продовжувала Бек, мільйони українців вийшли на вулиці, вимагаючи свободи і незалежності, російська пропаганда стверджувала, що за всім цим стоять бандерівці, фашисти та антисеміти. «І, на жаль, — пожалілася депутат від «зелених», — такі інсинуації впали і у нас на благодатний грунт».

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...