В Козельці «оживили» події Другої світової війни

0


Ці події «ожили» на очах козельчан 24 вересня. В цей день Козелець зазначив 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників. В міському парку відбулися урочистості та военноисторический фестиваль, присвячений трагічним сторінкам історії Другої світової війни. Організаторами виступили Козелецький селищна рада та Калинівський військово-історичний клуб (керівник — Юрій Шовтенко), а спонсором фестивалю став радник голови Козелецького селищної ради, приватний підприємець Роман Шидловський. У заході брали участь багато військово-історичних клубів і пошукових об’єднань, серед яких вже згаданий Калиновський військово-історичний клуб «Вертикаль», «За Батьківщину», «Постріл», «Полк Дойчленд дивізія дас Райх», «Честь і слово»(усі з Києва та Київської області), «Захід» (р. Хмельницький).

— Такі видовища потрібні для того, щоб наші діти і онуки не забували про події, які сталися понад 70 років тому. Це нагадування про те, що відбувається зараз на сході України. Пам’ять про трагічні сторінки історії нашого народу повинна передаватися від покоління до покоління, — переконана голова Козелецького селищної ради Олена Дмитренко.

У форматі живого музею відвідувачі спілкувалися з учасниками заходу, фотографувалися і розглядали автентичні предмети часів Другої світової війни.

За словами одного з організаторів військово-історичної реконструкції, головна ідея фестивалю, крім донесення до широких мас інформації про Другій світовій війні, — це спроба показати, що в будь-якій війні насамперед страждає мирне населення.

— Фестиваль організований для людей і заради людей, — каже Роман Шидловський. — Це можливість донести до суспільства, що війна — та ситуація, коли прості люди нічого не вирішують. Ідеологія і принципи, які відстоювала влада, приносили біди мільйонам. Війна — це трагедія конкретної людини.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий