В ООН обурені кривавої атакою на авіабазу в Лівії

0


Проурядові формування атакували базу, яка перебувала під контролем «Національно-визвольної армії Лівії». Надходять повідомлення про масові жертви.Спеціальний представник генерального секретаря ООН в Лівії Мартін Коблер (Martin Kobler) у п’ятницю, 19 травня, засудив криваву атаку на авіабазу Шлюб-аш-Шати, розташовану в 650 кілометрах на південь від Тріполі.

«Я обурений повідомленнями про значному числі загиблих, включаючи мирних громадян, а також інформацією про те, що там могли відбуватися масові страти», — підкреслюється в заяві німецького дипломата.

Атака на базу Шлюб-аш-Шати, яка перебувала під контролем так званої «Національно-визвольної армія Лівії» на чолі з бунтівним генералом Халіфою Хафтаром, була здійснена в четвер, 18 травня. За даними лівійської щоденної інтернет-газети Lybia Herald, напад міг вчинити 13-й батальйон (раніше відомий як загін «Третьої сили»), кістяк якої складають збройні формування з Місурати. Вони підпорядковуються міністерству оборони Лівії у складі визнаного ООН уряду національної згоди (ПНР) на чолі з прем’єром Фаизом Сараджем. Крім того, до атаки могли бути причетні «Бригади оборони Бенгазі», пов’язані з терористичним угрупуванням «Аль-Каїда», пише газета. Офіційний Тріполі заперечує, що мав відношення до інциденту.

Масові жертви

В результаті захоплення авіабази 130 військовослужбовців «Національно-визвольної армії Лівії» були розстріляні. Велика кількість жертв дає підставу припускати масову страту, пишуть ЗМІ. Як мінімум п’ять військових були обезголовлені. Агентство AFP наводить інформацію про 141 загиблого. При цьому серед жертв були мирні жителі, які обслуговували авіабазу або працювали в прилеглих до неї районах.

Уряд національної згоди 19 травня повідомило, що створить спеціальну комісію для розслідування події.

Двовладдя в Лівії

ПНР Лівії, створений за підтримки ООН в кінці 2015 року, приступив до роботи у січні 2016 року. Владі, визнаним міжнародним співтовариством, до цих пір не вдалося встановити контроль над усією країною — вони контролюють лише її західні райони. На сході в місті Тобрук діє самопроголошений парламент. При цьому місцева влада непідконтрольні Тріполі і співпрацюють з бунтівним генералом Халіфою Хафтаром.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий