Вчені: на Землі почалась нова епоха

0


Із-за глобального потепління на планеті Антарктида почала стрімко покриватися мохом. Вчені не виключають, що скутий льодом континент, ймовірно, «швидко зміниться, що призведе до масштабних змін в ландшафті цього регіону».

Ті, хто сумнівався в глобальному потеплінні, повинні взяти до відома, що екосистема Антарктики та інших віддалених регіонів Землі вже реагує на антропогенні зміни клімату. Про це пише The Independent, посилаючись на висновки фахівців.

За словами вчених, з 1950 року температура на Антарктичному півострові почала підвищуватися приблизно на півградуса за кожне десятиріччя. Таке підвищення температури набагато стрімкіше,ніж у середньому на планеті. Геологи з університетів Ексетера і Кембриджа з’ясували, що темпи зростання моху в Антарктиці з 1950 року перевищували норму в чотири-п’ять разів.

Ці зміни настільки серйозні, що вчені пропонують зробити 1950 рік відправною точкою нової геологічної епохи — антропоцен. Цим терміном називають геологічну епоху, в якій рівень людської активності відіграє істотну роль в екосистемі планети.

Про те, що на Землі запанував антропоцен, вчені зійшлися в думці на 35-му Міжнародному геологічному конгресі, який пройшов у минулому році в Південній Африці. На конференциисогласовали початок антропоцен з міжнародним Союзом геологічних наук — його позначили кінцем 1940-х років. Тепер, швидше за все, початковою датою епохи визнають 1950 рік і антропоцен увійде в підручники.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий