Вчені зробили несподіване заяву про Марсі

0


Вчені давно з’ясували, що хром, титан і кисень мають на Марсі не таку атомну масу, як на Землі. Раніше цього не було пояснення.

Нова теорія стверджує, що Марс сформувався в іншій частині Сонячної системи.

Між Землею і Марсом існує маса відмінностей. До найбільш очевидним відносяться, наприклад, наявність на Землі води і її відсутність на Марсі. Але для вчених найбільший інтерес представляють інші моменти.

Приміром, той факт, що деякі хімічні елементи, такі як хром, титан і кисень представлені на Марсі іншими ізотопами, ніж на Землі. Тобто мають іншу атомну масу.

Враховуючи, що зараз Марс розташований поруч з Землею, це виглядає дещо дивно. Однак, цей момент легко пояснити, якщо припустити, що Марс формувався не в тій же області Сонячної системи, що і Земля, передбачає група астрофізиків, опублікувала статтю на цю тему в авторитетному виданні Earth and Planetary Science Letters.

Міграція Марса

Автори роботи висувають гіпотезу про те, що Марс був сформований не в області між Сонцем і поясом астероїдів, а усередині цього поясу, який сьогодні знаходиться за орбітою Юпітера.

Пізніше Марс мігрував ближче до Сонця – область, де знаходиться сьогодні.

Причиною для цієї міграції могли стати гравітаційні взаємодії з планетозималями всередині поясу астероїдів.

Планетозималями називають великі тіла на орбіті навколо зірки на кінцевому етапі її формування. Такі тіла утворюються в результаті об’єднання безлічі більш дрібних тіл і частинок пилу протопланетного диска.

«Оскільки Марс набагато крупніше більшості планетозималей, він втрачав енергію, розкидаючи їх на своєму шляху», — пояснює Рамон Брассер, провідний автор дослідження, кандидат наук Токійського інституту Науки Землі і життя.

Домінуюча сьогодні теорія про формування Сонячної системи передбачає, що Сонце і планети сформувалися в результаті того, що хмара з газу і пилу піддалося гравітаційному стиску, можливо, під впливом проходила повз зірки. З плином часу дрібні частинки газу і пилу об’єдналися, сформувавши Сонце і планети.

Досі не вщухають дискусії про те, чи могли планети здійснювати міграцію під час цього процесу.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий