Вірус-вимагач WаnnaCry атакував і російські банки

0


Вірус WannaCry, поширився на минулому тижні по всьому світу, зачепила й банки в Росії. Однак, як повідомили в ЦБ РФ, наслідки цього вдалося «усунути в найкоротші терміни».Глобальна кібератака з використанням вірусу WannaCry торкнулася ресурси і російських банків. Як йдеться в повідомленні Центру моніторингу і реагування на комп’ютерні атаки в кредитно-фінансовій сфері Банку Росії (ФинЦЕРТ), опублікованому в п’ятницю, 19 травня, «за підсумками розсилки шкідливого програмного забезпечення WannaCry зафіксовані поодинокі факти компрометації ресурсів кредитних організацій».

Проте наслідки цих інцидентів були усунені в найкоротші терміни», уточнили в ФинЦЕРТе, структурному підрозділі Головного управління безпеки і захисту інформації Банку Росії.

У повідомленні зазначається, що 12 травня ФинЦЕРТ зафіксував комп’ютерну атаку з використанням шкідливого програмного забезпечення типу «шифрувальник» WannaCry, після чого повторно направив всім учасникам інформаційного обміну вже рассылавшийся раніше бюлетень з рекомендацією щодо інсталяції оновлення безпеки для Windows.

Масові хакерські атаки на комп’ютерні системи, вироблені 12 травня, торкнулися понад 200 тисяч комп’ютерів в 150 країнах. Вірус WannaCry, відомий також під назвою Wanna Decryptor 2.0, вимагав гроші за розблокування комп’ютерів.

Серед жертв кібератаки виявилися, зокрема, комп’ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn (DB), іспанської телекомунікаційної системи Telefonica, російського «Мегафона», МВС РФ, Слідчого комітету Росії і РЖД. Французький автовиробник Renault був змушений припинити виробництво на деяких своїх заводах у Франції та Словенії.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий