Віталій Скоцик: «Злидні і розбиті дороги прямо пов’язані з безправ’ям громад»

0


— З якими проблемами сьогодні стикаються місцеві громади?

Це низький рівень доходів і зростання безробіття. За останні десять років утричі зменшилась кількість доступних лікарняних закладів для мешканців сільської місцевості. Зменшується кількість шкіл і садків. Майже 32% сільських домогосподарств мають старе житло, побудоване до 1960 року, 47,3% живуть у хатах, побудованих у 1960-70-х роках. Про стан доріг навіть говорити недоречно, бо, їздячи по Україні не перший рік, я знаю, що подекуди це не можна назвати дорогами взагалі. Усе це – прямий наслідок того, що громади не мали права вирішувати свої проблеми, а мусіли чекати розпоряджень і дозволів від високого начальства.

— Чиновники центру узурпували владу в державі. Як із цим боротися?

Командно-адміністративна система управління в нашій державі породжує лише нових мультимільйонерів і мільйони жебраків. Цю систему реально зламати в один спосіб: вибороти розширення прав громад, давши їм можливість розпоряджатися їхньою землею і коштами.

— Чому громадам і досі не дали право розпорядження землею за межами населених пунктів?

Відповідний законопроект більш ніж рік тому Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Альо потім його поклали під сукно. А нещодавно Уряд вніс у парламент новий законопроект щодо того самого питання. Думаю, це безсовісне затягування процесу має одну мету – зберегти земельні корупційні схеми, які після передачі землі громадам будуть зруйновані. Держгеокадастр маніпулює розподілом земельних ділянок на власний розсуд. Чиновники тримаються за свій «чорний навар». Тому одне з головних завдань, які Аграрна партія ставити на цих виборах – «Землю – громадам!». ВІДГ повинні розпоряджатися всіма ресурсами, які є на їхній території – земельними, водними, лісовими.

— Як мають формуватися бюджети громад, щоб люди могли вирішувати свої місцеві проблеми?

Щоб зробити громади справді заможними, треба «перекласти» гроші з кишень чиновників до місцевих бюджетів. Добробут громад має забезпечуватись справедливим розподілом податків. 70% коштів повинно залишатись на території громади. І лише 30% — передаватись на загальнодержавний рівень, щоб забезпечити обороноздатність і правопорядок.

Поки що влада робить все можливе, щоб посилити голів місцевих адміністрацій, створюючи такий собі «новітній феодалізм» із верховним «королем» у центрі та його «намісниками» в регіонах. Причому ця система стимулює корупцію на всіх рівнях! Вибити опору з-під ніг цього корупційного монстра можливо лише посиливши громаду – тобто шкірного її члена. І вибори 29 жовтня – це шанс почати такі зміни.

— Одним із програмних гасел вашої партії стало таке: «Владу – громадам!» Що ви вкладаєте в нього?

Справжнє місцеве самоврядування – це право людей, що живуть на спільній території, самостійно керувати своїм життям. Це означає вирішувати питання торгівлі, податків, землі, ремонту доріг та соціальних об’єктів на території громади (школи, дитячого садка, поліклініки чи лікарні).

У перспективи громади повинні мати право обирати суддів, які будуть відповідальні перед ними, та керівників поліції – як аналог американських шерифів. Тоді система правосуддя працюватиме на людей, а не заважатиме їм жити.

— Чим Аграрна партія вирізняється серед десятків інших політичних сил?

Ми не є парламентською партією і абсолютно не причетні до владних кулуарних домовленостей, корупційних скандалів. Нашою опорою були і лишаються саме територіальні громади. Доказом чого є 4088 наших представників у представницьких органах різних рівнів. Лише в Чернігівській області їх вже 526!

Аграрна партія пропонує чітку програму розвитку усіх сфер вітчизняної економіки, проведення дієвих соціальних реформ. На вибори в ВІДГ 29 жовтня ми ведемо людей справи, що мають авторитет у громадах. Ми перемагаємо не заради рейтингів, а заради реальних змін на краще. Заради добробуту країни і людей, що живуть на нашій землі.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий