Хто не дотримується права людини

0


Загальна ситуація з дотриманням прав людини в 2016 році погіршилася, заявили автори доповіді «Права людини — 2016». У числі порушників — СБУ, Кабмін і суди.19 травня в Києві українські правозахисники представили чергову щорічну доповідь «Права людини — 2016». Згідно йому, ситуація з правами людини в державі значно погіршилася порівняно з двома попередніми роками. Найбільший свавілля, як стверджують правозахисники, панував у аннексированном Криму і самопроголошених Донецької та Луганської народних республіках («ДНР»/»ЛНР»). Але і офіційний Київ, за словами авторів доповіді, допустив недотримання багатьох міжнародних стандартів.

Зона лиха — Донбас
Дотримання прав людини в минулому році було різним у різних її регіонах, зазначив один з авторів доповіді «Права людини — 2016», лідер Харківської правозахисної групи Євген Захаров. В якості прикладу він навів ситуацію на окупованій частині Донбасу. «Там панує повний свавілля, люди зникають, а потім знаходять їх трупи. Там і далі не можна висловити свої погляди щодо поточної політики самопроголошених «ДНР»/»ЛНР» без загрози притягнення до відповідальності за статтею «екстремізм», що тягне за собою тривале позбавлення волі», — зазначив Захаров.

Він відзначив велику проблему в цьому регіоні з військовополоненими і цивільними заручниками, за звільнення яких бойовики вимагають тисячі доларів. «У так званих «ДНР»/»ЛНР» ціни на продукти і всі послуги значно вищі, ніж у підконтрольній Києву частини України, а доходи населення нижче. З цього випливає, що жити там досить складно», — підсумував правозахисник. Він також розкритикував практику сепаратистів, які розміщують бойові групи в населених пунктах уздовж лінії розмежування і провідних звідти обстріл позицій української армії. «Коли у відповідь приходить вогонь, відбувається руйнування житлових будинків, інфраструктури, смерть і поранення людей», — зазначив Захаров.

У свою чергу, найбільшим порушником прав людини в регіоні з української сторони він вважає Службу безпеки України (СБУ), на яку правозахисники отримали «половину від усіх скарг на катування, незаконні арешти і тримання під вартою громадян».

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий