Хто не дотримується права людини

0


Загальна ситуація з дотриманням прав людини в 2016 році погіршилася, заявили автори доповіді «Права людини — 2016». У числі порушників — СБУ, Кабмін і суди.19 травня в Києві українські правозахисники представили чергову щорічну доповідь «Права людини — 2016». Згідно йому, ситуація з правами людини в державі значно погіршилася порівняно з двома попередніми роками. Найбільший свавілля, як стверджують правозахисники, панував у аннексированном Криму і самопроголошених Донецької та Луганської народних республіках («ДНР»/»ЛНР»). Але і офіційний Київ, за словами авторів доповіді, допустив недотримання багатьох міжнародних стандартів.

Зона лиха — Донбас

Дотримання прав людини в минулому році було різним у різних її регіонах, зазначив один з авторів доповіді «Права людини — 2016», лідер Харківської правозахисної групи Євген Захаров. В якості прикладу він навів ситуацію на окупованій частині Донбасу. «Там панує повний свавілля, люди зникають, а потім знаходять їх трупи. Там і далі не можна висловити свої погляди щодо поточної політики самопроголошених «ДНР»/»ЛНР» без загрози притягнення до відповідальності за статтею «екстремізм», що тягне за собою тривале позбавлення волі», — зазначив Захаров.

Він відзначив велику проблему в цьому регіоні з військовополоненими і цивільними заручниками, за звільнення яких бойовики вимагають тисячі доларів. «У так званих «ДНР»/»ЛНР» ціни на продукти і всі послуги значно вищі, ніж у підконтрольній Києву частини України, а доходи населення нижче. З цього випливає, що жити там досить складно», — підсумував правозахисник. Він також розкритикував практику сепаратистів, які розміщують бойові групи в населених пунктах уздовж лінії розмежування і провідних звідти обстріл позицій української армії. «Коли у відповідь приходить вогонь, відбувається руйнування житлових будинків, інфраструктури, смерть і поранення людей», — зазначив Захаров.

У свою чергу, найбільшим порушником прав людини в регіоні з української сторони він вважає Службу безпеки України (СБУ), на яку правозахисники отримали «половину від усіх скарг на катування, незаконні арешти і тримання під вартою громадян».

Кримчани страждають і від Києва, і від Москви

Не менш важкою є ситуація з правами людини в аннексированном Росією Криму, заявила автор цієї частини доповіді, представник Української Гельсінської спілки з прав людини (УГС) Дар’я Свиридова. За її висновками, російська влада вдалася до повного придушення інакомислячих на півострові, де остаточно зникла свобода слова. А стосовно кримськотатарської меншини та віруючих Української православної церкви Київського Патріархату російська адміністрація проводить політику переслідування за національною та релігійною ознаками.

У той же час, як зазначила правозахисниця, влада України також порушують права кримчан. Найбільшим порушником прав, за її словами, стало український уряд, який приймає рішення по обмеженню отримання пенсій та переміщення майна з території півострова на материкову Україну. «Навіть президент України Петро Порошенко нещодавно виступив із заявою, що це ще велике питання, чи зможуть жителі окупованих територій отримувати українські біометричні паспорти і користуватися правом безвізового в’їзду в країни ЄС, хоча жодних правових підстав для цього немає», — обурилася Свиридова.

Права власності дотримуються все гірше

На Україні істотно погіршився дотримання прав власності громадян, повідомив представник УГС Максим Щербатюк. Головною проблемою він назвав недосконалість судової системи і «близька до катастрофічної» стан виконання вже ухвалених судових рішень щодо захисту прав власності. «Якщо раніше мова йшла про мільярди гривень заборгованості, то зараз можна говорити про десятки мільярдів, які держава заборгувала за рішеннями національних органів. У міжнародному індексі прав власності за 2016 рік Україна посіла 115 місце з 128 досліджених країн», — повідомив Щербатюк.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий