Хто з відомих українців залишиться «В контакті»?

0


На Україні бурхливо обговорюють санкції проти російських інтернет-ресурсів. DW з’ясувала, хто з відомих українців має намір і далі користуватися забороненої соцмережею «вконтакте».16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про введення нових санкцій проти онлайн-ресурсів Російської Федерації, в тому числі, проти популярних соціальних мереж «В контакті» і «Однокласники». Деякі українські інтернет-провайдери та мобільні оператори вже обмежили доступ до потрапили під заборону сайтів. Однак дехто з відомих жителів країни і популярних спільнот досі продовжують використовувати «В контакті». Серед них чимало українських політиків.

Опозиція незадоволена забороною

Сам Петро Порошенко, а точніше його команда, з моменту початку президентства були активними користувачами «В контакті». На сьогоднішній день офіційна сторінка українського лідера має майже півмільйона передплатників, які щодня могли побачити по кілька повідомлень від президента. Остання публікація в паблике була зроблена 16 травня — якраз у день підписання указу про нові санкції. В ній президент повідомив, що ця сторінка згодом буде закрита. А також роз’яснив, що «з метою впливу на опонентів і контрпропаганди моя команда використовувала сторінки в деяких російських соцмережах».

Очікувано негативно на заборону доступу до «В контакті» відреагували активні користувачі соцмережі з числа опозиційних депутатів. Депутат Ради Ірина Бережна, що залишилася членом фактично присотановившей свою діяльність «Партії регіонів», на своїй сторінці (28 тисяч передплатників), висміяла рішення Порошенка і опублікувала повідомлення «Ласкаво просимо в Північну Корею», натякаючи на утиски свободи слова.

На офіційній сторінці партії «Опозиційний блок», у неї 6,5 тисяч передплатників, з’явився пост з критикою рішення президента, яке було названо «середньовічним», отбрасывающим Україну «в ряди тоталітарних держав, порушуючи базові права громадян на свободу слова та інформації».

Націоналісти говорять про «угоду з дияволом»

Українські націоналістичні спільноти, які активно використовують соціальну мережу «В контакті», або виступили проти заборони, або ж просто проігнорували його. Офіційна сторінка колишнього керівника «Правого сектора» Дмитра Яроша має майже 60 тисяч передплатників. Після оголошення заборони «В контакті» командою Яроша відразу ж була створена аналогічна сторінка в Facebook. Однак ні передплатники, ні адміністрація не поспішають залишати російський ресурс, на якому активно триває спілкування.

Адміністрація ж офіційної сторінки «Правого сектора» в соцмережі «В контакті» прямо написала, що, незважаючи на підтримку заборони, працювала і надалі буде працювати на цьому ресурсі. Головний аргумент: «Цю платформу використовує величезну кількість української молоді. Тому ось така, образно кажучи,»угода з дияволом». Сторінка має майже 50 тисяч передплатників, проте в Росії доступ до неї закритий вже більше 3 років.

Схожа ситуація і з офіційними сторінками партії «Національний корпус» і полку «Азов». Доступ до обеиим заборонив Роскомнадзора, однак вони нараховують відповідно більше 26 000 11 000 передплатників. Представники «Нацкорпуса» вважають заборону «В контакті» наступом на свободу слова. За словами Назара Кравченко, зампредсадателя партії, ця соцмережа має більше простору для свободи висловлювань, ніж Facebook.

Неспішний переїзд в Facebook

Серед українських політиків один з найпопулярніших користувачів «В контакті» — Олег Ляшко, лідер «Радикальної партії», у нього 88 тисяч передплатників і 10 тисяч друзів. Ляшко активно присутня в соцмережі, розміщуючи по кілька постів в день. Про заборону доступу до неї він спочатку ніяк не висловився, продовжуючи робити публікації. Але на момент закінчення роботи над цим матеріалом сторінка Олега Ляшка у мережі «В контакті» була вже видалена.

Популярні серед інтернет-спільноти депутати Верховної ради Сергій Лещенко та Мустафа Найєм також мають акаунти «У контакті», на які підписані десятки тисяч людей. Обидва депутати не дуже активні на своїх сторінках, однак Лещенко засудив указ президента, назвавши його стратегічним кроком у підготовці Порошенка до президентської кампанії 2019 року.

Між тим популярні в країні громадські діячі та структури (музиканти, більшість українських ЗМІ) закликають користувачів переходити на їхні сторінки у Facebook. Наприклад, на офіційному акаунті письменника Сергія Жадана, у якого майже 66 тисяч передплатників, останнє повідомлення датоване 17 травня. У ньому сказано, що надалі вся інформація буде публікуватися в Facebook, Instagram і Twitter.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий