Хто з відомих українців залишиться «В контакті»?

0


На Україні бурхливо обговорюють санкції проти російських інтернет-ресурсів. DW з’ясувала, хто з відомих українців має намір і далі користуватися забороненої соцмережею «вконтакте».16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про введення нових санкцій проти онлайн-ресурсів Російської Федерації, в тому числі, проти популярних соціальних мереж «В контакті» і «Однокласники». Деякі українські інтернет-провайдери та мобільні оператори вже обмежили доступ до потрапили під заборону сайтів. Однак дехто з відомих жителів країни і популярних спільнот досі продовжують використовувати «В контакті». Серед них чимало українських політиків.

Опозиція незадоволена забороною
Сам Петро Порошенко, а точніше його команда, з моменту початку президентства були активними користувачами «В контакті». На сьогоднішній день офіційна сторінка українського лідера має майже півмільйона передплатників, які щодня могли побачити по кілька повідомлень від президента. Остання публікація в паблике була зроблена 16 травня — якраз у день підписання указу про нові санкції. В ній президент повідомив, що ця сторінка згодом буде закрита. А також роз’яснив, що «з метою впливу на опонентів і контрпропаганди моя команда використовувала сторінки в деяких російських соцмережах».

Очікувано негативно на заборону доступу до «В контакті» відреагували активні користувачі соцмережі з числа опозиційних депутатів. Депутат Ради Ірина Бережна, що залишилася членом фактично присотановившей свою діяльність «Партії регіонів», на своїй сторінці (28 тисяч передплатників), висміяла рішення Порошенка і опублікувала повідомлення «Ласкаво просимо в Північну Корею», натякаючи на утиски свободи слова.

На офіційній сторінці партії «Опозиційний блок», у неї 6,5 тисяч передплатників, з’явився пост з критикою рішення президента, яке було названо «середньовічним», отбрасывающим Україну «в ряди тоталітарних держав, порушуючи базові права громадян на свободу слова та інформації».

Націоналісти говорять про «угоду з дияволом»
Українські націоналістичні спільноти, які активно використовують соціальну мережу «В контакті», або виступили проти заборони, або ж просто проігнорували його. Офіційна сторінка колишнього керівника «Правого сектора» Дмитра Яроша має майже 60 тисяч передплатників. Після оголошення заборони «В контакті» командою Яроша відразу ж була створена аналогічна сторінка в Facebook. Однак ні передплатники, ні адміністрація не поспішають залишати російський ресурс, на якому активно триває спілкування.

Адміністрація ж офіційної сторінки «Правого сектора» в соцмережі «В контакті» прямо написала, що, незважаючи на підтримку заборони, працювала і надалі буде працювати на цьому ресурсі. Головний аргумент: «Цю платформу використовує величезну кількість української молоді. Тому ось така, образно кажучи,»угода з дияволом». Сторінка має майже 50 тисяч передплатників, проте в Росії доступ до неї закритий вже більше 3 років.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...