Як чернігівським громадам здобути «європейські» гроші

0


І якщо великі міста, в більшій чи меншій мірі, користуються такою нагодою залучити додаткові кошти, то новостворені об’єднання єднані територіальні громади лише на початку цього шляху.

Саме питання пошуку підтримки для своїх громад був присвячений круглий стіл «Вирішення актуальних проблем місцевих громад через залучення додаткових ресурсів», який відбувся на почату липня в Чернігові зі ініціативою Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Відкриваючи захід, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Кулікова Наталія наголосила, що в рамках процесу децентралізації важливим аспектом розвитку територіальних громад є існування стратегічного плану громади, пріоритетних напрямків діяльності, існування «карти проблем» та механізмів їх вирішення. Для цього потрібно системно проводить моніторинг проблем для з’єднання ясовування актуальних потреб громади. Оскільки донорські структури орієнтуються на наявність цих базових документів, приймаючи рішення про співпрацю .

Чернігівська область, на жаль, на сьогодні не є лідером у напрямку залучення грантових коштів та участі у міжнародних програмах.

Так Наталія Гудок, представник Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації наголосила, що в Чернігівській області досвід участі місцевих громад у проектах розпочався ще з 2008 року за підтримки Програми розвитку ООН.

А загалом, за словами представниці адміністрації, обласна виконавча влада виступає беніфеціаром по трьох програмах міжнародної технічної допомоги.

Це програма ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», це проект Європейського Союзу «Українська регіональна платформа общественных ініціатив», що спрямована на підтримку общественных ініціатив на сільському рівні, виконавцем цієї програми в області є громадська організація БЕРЕЗЕНЬ.

Також в місті Мене реалізовується проект ЄС з модернізації вуличного освітлення в рамках програми «Планів дій зі сталого енергетичного розвитку» в рамках угоди мерів. До речі, розмір фінансування (гранту) для Мени за цією програмою складає 500 000 євро.

Також Чернігівська область стала учасником проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» у рамках польської програми допомоги. Програма передбачає роботу за п’ятдесят ятьма напрямками, зокрема, залучення іноземних інвестицій, стратегічне планування, допомога малому бізнесу.

Кіптівська ВІДГ в 2017 році стала учасником великого проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку».

Представник Офісу реформ при регіональному відділенні Асоціації міст України Микола Силенко вважає, що Чернігівщина не достатня співпрацює з міжнародними фондами:

«У нас досить непогано працює ПРООН, містам обласного значення працює НЕФКО, що видає кредити на енергоефективні проекти, є проекти з програмою енергоефективні міста – по місту Мена, але системна робота в цьому напряму не ведеться.»

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...