ЄС хоче зобов’язати Лондон платити і після Brexit

0


На саміті в Брюсселі планується обговорити мандат для ведення переговорів з Лондоном за Brexit. ЄС хоче гарантій збереження прав своїм громадянам і після виходу Великобританії з його складу.Європейський Союз планує зобов’язати Лондон проводити щорічні виплати і після того, як Великобританія в 2019 році вийде зі складу ЄС. Крім того, Євросоюз має намір домогтися від уряду Сполученого Королівства дозволу на возз’єднання сімей громадян ЄС у Великобританії. Про це в п’ятницю, 21 квітня, повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект документа, підготовленого Брюсселем. Згідно з ним, Лондон повинен також протягом перехідного періоду після Brexit підкорятися рішенням Європейського суду в Люксембурзі (EuGH).

Документ повинен стати основою мандата для переговорів з Великобританією, положеннями якого буде керуватися глава переговорного процесу з боку Євросоюзу Мішель Барньє. Глави держав і урядів ЄС планують обговорити цей мандат на саміті в Брюсселі 29 квітня. Голова Ради ЄС Дональд Туск ще в кінці березня представив позицію ЄС на переговорах щодо Brexit з Великобританією, але країни-члени Євросоюзу повинні остаточно погодити її.

Гарантії громадянам ЄС і після Brexit

Проект документа передбачає, що на переговорах по Brexit буде названа конкретна сума, яку Лондону належить виплачувати у відповідності з його зобов’язаннями щодо пенсій і проектів, що завершуються пізніше березня 2019 року. Євросоюз планує отримувати ці внески не в фунтах, а в євро. Остаточний розмір внесків не вказано, але уряд Великобританії вже відхилило названу раніше Єврокомісією суму в 60 мільярдів євро.

Згідно з іншим положенням документа, Сполучене Королівство має зберегти право на роботу і гарантувати довічну пенсію громадянам ЄС, які живуть у Великобританії на момент її виходу зі складу Євросоюзу. Право на пенсію має зберегтися і у тих мешканців ЄС, які раніше працювали у Великобританії.

Крім того, члени сімей громадян Сполученого Королівства з інших країн ЄС повинні мати можливість в’їхати до Великобританії, крім того, їм повинні бути надані ті ж права, що і британським підданим. Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей раніше заявляла, що на територію країни буде дозволено в’їжджати не більше 100 тисячам іноземців в рік.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий