ЄС хоче зобов’язати Лондон платити і після Brexit

0


На саміті в Брюсселі планується обговорити мандат для ведення переговорів з Лондоном за Brexit. ЄС хоче гарантій збереження прав своїм громадянам і після виходу Великобританії з його складу.Європейський Союз планує зобов’язати Лондон проводити щорічні виплати і після того, як Великобританія в 2019 році вийде зі складу ЄС. Крім того, Євросоюз має намір домогтися від уряду Сполученого Королівства дозволу на возз’єднання сімей громадян ЄС у Великобританії. Про це в п’ятницю, 21 квітня, повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект документа, підготовленого Брюсселем. Згідно з ним, Лондон повинен також протягом перехідного періоду після Brexit підкорятися рішенням Європейського суду в Люксембурзі (EuGH).

Документ повинен стати основою мандата для переговорів з Великобританією, положеннями якого буде керуватися глава переговорного процесу з боку Євросоюзу Мішель Барньє. Глави держав і урядів ЄС планують обговорити цей мандат на саміті в Брюсселі 29 квітня. Голова Ради ЄС Дональд Туск ще в кінці березня представив позицію ЄС на переговорах щодо Brexit з Великобританією, але країни-члени Євросоюзу повинні остаточно погодити її.

Гарантії громадянам ЄС і після Brexit
Проект документа передбачає, що на переговорах по Brexit буде названа конкретна сума, яку Лондону належить виплачувати у відповідності з його зобов’язаннями щодо пенсій і проектів, що завершуються пізніше березня 2019 року. Євросоюз планує отримувати ці внески не в фунтах, а в євро. Остаточний розмір внесків не вказано, але уряд Великобританії вже відхилило названу раніше Єврокомісією суму в 60 мільярдів євро.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий