З дюбелями і монтажною піною, зате дерев’яні… У Спасо-Преображенському міняють вікна

1


Питання у чернігівців виникли не тільки до матеріалу, з якого зроблені вікна, але й до технології їх установки. На фото видно, що майстри використовували в ході робіт дюбеля, монтажну піну і інші сучасні матеріали.

Відповідальний секретар заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков заспокоїв, що вікна – дерев’яні і за формою схожі на оригінальні, ну а піна… вона є частиною технологічного процесу і не зашкодить пам’ятника архітектури національного значення.

–Відповідаю: це дерев’яна яні вікна, вони за формою повторюють автентичні. Всі роботи щодо заміни вікон погоджені із заповідником і контролюються фахівцями. Є відповідне звернення і надано погодження заповідником (відповідно охоронного договору). Старі вікна вже давно треба було поміняти, бо смороду розсохлися. Щодо піни. Це частина технологічного процесу, вона споруді не зашкодить. І взагалі на Спасі треба всі вікна замінити, – написав секретар.

Проте мережа негативно відреагувала на такі його пояснення. Деякі звинувачують НАІЗ в закритості і радять керівництву завчасно обговорювати з громадськістю подібні реконструкції.

Інші вважають, що заміна вікон проведена з порушенням чинного законодавства охорони пам’яток архітектури.

– Вікна: явно «євро» стандарту, явно не відповідають наявним зразкам, явно встановлені не реставраційною майстернею і явно не за технологією. А тепер цілий вчений секретар заповідника заспокоює громадськість, що, бачте, вікна «відповідають формою старим». Формою чого? Віконної пройми?! Що це за довбаний імпост у верхній третині рамі? Хіба в оригінальному відповіднику він є? Немає! В решті рам є або тридільний або дводільний півциркуль! Про піну і дюбелі – вообщє ору… (хоча після «реставрації» палацу Розумовського кахлем для туалету… ну то вже таке), – пише на своїй сторінці у «Фейсбуці» Анатолій Новак.

https://www.0462.ua

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий