“Заборони Порошенка є ходінням мінним полем” – Експерт назвав СПРАВЖНЮ причину блокування ВК! Слова, які має прочитати КОЖЕН!

0


Російські соціальні мережі та інтернет-ресурси тепер в українському інформаційному просторі – табу. Відповідний наказ про їхню заборону підписав президент України Петро Порошенко. Яка істинна причина такого кроку, як це вплине на електоральну популярність голови держави та про які наслідки «блокування» вже нині варто говорити, в інтерв’ю розповів політичний експерт Петро Олещук, – передає Корупція Інфо

Популярне: Це просто ЖАХ!!! В серії тяжких злочинів, в тому числі вбивства у Маріуполі, підозрюють полк Азов

 

– Офіційна причина заборони російських соціальних мереж та інтернет-ресурсів – захист національних інтересів. Це єдина причина? Чи є ще якісь не озвучені?

Олещук– Якщо поруч із цим згадати ще заборону георгіївської стрічки, то загалом у цій ситуації є доволі серйозний політтехнологічний аспект. Суть його полягає в тому, що президент та його команда починають готуватись до наступних виборів. Щоправда, незрозуміло до яких саме – дострокових парламентських чи президентських. Так чи інакше, обирають як ключовий шворінь політичної кампанії тему під своєрідною назвою «ура-патріотизм».

– Наскільки така стратегія є вигідною з електорального погляду?

– Є таке поняття в політичних технологіях, як «контрактний меседж». Тобто те, що дозволяє мобілізувати виборця. Викликає купу емоцій у суспільстві. До того ж негативні емоції у цьому контексті також можуть бути достатньо потрібними та корисними.

Завдяки гучному розголосу в суспільстві закріплюється чіткий асоціативний зв’язок: президент проти російського впливу. Це, вочевидь, найкращий спосіб змити всі згадки про Липецьку фабрику, останні скандали, пов’язані із сином президента тощо.

Матеріал за темою

Володимир Яворівський: Бог уже втомився нам допомагати

Заборона російських ресурсів може допомогти витіснити на периферію весь старий пасаж уявлень про президента, як про політика проросійської орієнтації.

– Чи не є це трохи запізнілим та антидемократичним кроком? Адже в 2014 році заборона російського контенту більше б відповідала суспільному запиту.

– Щодо демократичності, то заборона тих чи інших сайтів – це не така уже й рідкісна норма. Вона властива не лише Росії. Навіть у демократичних державах таку практику застосовують. Правда, там це вживається не як політичний захід, а згідно з рішенням суду, у разі порушення національного законодавства.

В Україні теж було б набагато менше претензій, якби все це відбувалось в судовому порядку. А порушень не бракує. Перш за все – проблеми з авторським правом. Не таємниця, що російські соцмережі – розсадник контрфактного контенту.

Також важливий чинник – робота російських спецслужб, збір даних про українських громадян. Усі ці незаконні речі можна було б зупинити у правовому полі. Проте в такому разі президент не зміг би поставити собі політтехнологічний плюс.

– Багато хто розцінює заборону російських ресурсів, як остаточне відщеплення України від «руского міра». Погоджуєтесь?

– Мусимо розуміти, що всі наявні в нас проблеми не вирішуються за допомогою заборон. Власне, саме заборони – це прояв слабкості. Має існувати потужний дієвий державний механізм вирішення тих чи інших питань. Тоді жодних заборон не потрібно. Усе реально вирішити на рівні інформаційного впливу.

Сподівання, що наказами президента можна щось змінити, – не відповідають реальному стану речей. Доступ до російських соціальних мереж в Україні не припиниться. Використовуватимуться альтернативні механізми. Та й ефективного контролю за цим не буде. Тому далі декларацій все це блокування не піде. І це треба розуміти.

– Чи є загалом ефективний механізм, окрім прямих заборон, який міг би мобілізувати українське суспільство та відгородити його від російського впливу?

– Тут треба розібратись – які ж причини цього впливу? А причини, насправді, очевидні. Росія досі залишається для України основним постачальником культурного продукту. Ми орієнтуємось на російську літературу, кінематограф. Так що брак українських аналогів – ось ключова проблема.

Матеріал за темою

Євген Мураєв про політичний баланс та відволікаючі маневри влади (відео)

Якщо хочемо відрізати Україну від російського соціокультурного простору, то треба пропонувати власну альтернативу, починаючи від створення примітивних серіалів до популяризації україномовних газет і журналів.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий