Замовчувана суперечка українського націоналізму – хто має рацію

0


В українському націоналізмі є суперечка без вияву між прихильниками конструктивізму та примордіалізму (до речі, я би радше пишучи «прим-ордіалізму», щоб не впадала в око «морда»).

Точніше, суперечка виявлено, видимі розбіжності, але це ніхто не обговорює. А як ми знаємо, відсутність обговорення є джерелом проблем (чи то в сім’ї, чи то у політиці, чи то в бізнесі).

Примордіалісти считают нації вічними і незмінними.

Конструктивісти считают нації уявними спільнотами, створеними штучно і порівняно нещодавно. (Це не принижує їх, а навпаки, вивищує. Подумайте над цим.)

Можна багато говорити про ті, що археологія та аналіз джерел не підтверджують точку зору примордіалістів, альо їх цим не переконаєш.

Як завжди, розібратися у конфлікті поглядів допомагає модель еволюції мислення (хто не знайомий, далі не читайте і переходьте до наступного параграфа). Примордіалізм є типовим синім підходом: величним може бути лише ті, що незмінне. Помаранчевий вважає навпаки: величним може бути лише живе, що розвивається. Конструктивізм є зелений погляд на помаранчеві реалії. Примордіалізм є синій погляд на реалії, в яких багато фіолетового, якщо трошки пошкрябати.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий