ЗМІ довели, що СБУ брала участь у замовний акції біля будинку Шабуніна

1


9 квітня кілька людей з плакатами протестували під будинком голови громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна в Києві.

Мітинг мав, очевидно, замовний характер: учасникам важко було пояснити, навіщо вони прийшли, що означають їх плакати і чого вони вимагають від активіста. Сюжет з розслідуванням випустили журналісти проекту «Схеми» від Радіо Свобода.

Активісти громадської організації «Автомайдан» знімали акцію на квадрокоптер. Оскільки вони мають дрони, то іноді співпрацюють з правоохоронцями, коли ті просять їх про технічної допомоги. Так було і цього разу, каже голова «Автомайдану» Олексій Гриценко.

«Мені зателефонував шанована мною людина, Жора Турчак, який воював в Донецькому аеропорту. Він попросив допомогти зі зйомкою з дрона, як часто просять правоохоронні органи, тому що у них немає такої технічної можливості. Сказали, що це будуть «сепаратистською» знімати», – переповідає він хронологію.

Тому автомайдановцы виділили дрон і оператора Олега Пушака, який і був безпосереднім учасником подій. Він знімав акцію під чітким керівництвом голови департаменту захисту національної державності СБУ Романа Матковського.

«У неділю (9 квітня – ред.) ми зустрілися біля будівлі СБУ. Матковський розповів, що потрібно буде провести зйомку квадрокоптером в дачному масиві, буде проходити біля одного з будинків якась певна акція. Пізніше, коли ми приїхали на «Славутич», очікували тут ще якийсь автобус, бус з людьми. Ми чекали цих людей, вони (співробітники СБУ – ред.) спілкувалися про те, що зараз вони мають приїхати, що ось зараз вони виходять», – розповідає Пушак події того дня.

Автомайдановец розповідає, що весь процес від початку до кінця проходив під керівництвом співробітників СБУ – і сам мітинг, і його відеозйомка.

Через деякий час після початку акції, автомайдановец Олег і «кіборг» Жора дізналися в обіцяному «сепаратисте» антикорупційного активіста Віталія Шабуніна. Вони повідомили про це присутніх працівників СБУ, але ті продовжили акцію, хоча згодом навіть не забрали у них відео з дрона, заради якого їх взагалі залучили.

«Схеми» знайшли підтвердження словами активіста. Дані його смартфона в той день підтверджують маршрут від СБУ до метро «Славутич» і вдома Шабуніна.

Також журналісти роздобули відео з камер спостереження за маршрутом акції СБУ. У 14:56, за 7 хвилин до початку акції, на відео видно два мікроавтобуси, які підпадають під опис учасників подій.

Журналісти зустрілися з Матковським біля його будинку, щоб дізнатися його версію події. За його словами, в Києві зараз багато замовних акцій, і його департамент з цим бореться. У випадку з Шабуниным нібито був замовник акції, тому СБУ організувала псевдоакцию.

Однак сам представник СБУ заплутався на камеру в своїх словах. Спочатку він стверджував, що у нього був зв’язок з посередником,яким планувалося передати відео і через нього вийти на замовника. Через пару хвилин Матковський спростував, що спілкувався з посередником.

Співробітник спецслужб пообіцяв, що на «замовника акції» проти Шабуніна вийдуть, однак справу відкривати відмовився.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий