Зневоднення Криму – шлях до деокупації?

0


Кремль спочатку не прорахував економічні наслідки від окупації Криму. Російські влади були впевнені, що Захід крізь пальці подивиться на відторгнення півострова. Думку офіційного Києва також не враховувалося. У Москві були впевнені, що Україна скоро припинить своє існування або ж до влади прийдуть російські маріонетки. Як наслідок, навесні 2014 року російське керівництво не мало плану забезпечення півострова в умовах блокади і міжнародної ізоляції, пише Сергій Стельмах спеціально для “Крим.Реалії».

Кримські «влади» визнали, що запаси води на півночі півострова досить обмежені. За інформацією «міністра промислової політики Андрія Васюти, через два роки промислові підприємства регіону доведеться зупинити. “Ресурс водозабірних свердловин через півтора-два роки буде повністю вичерпаний, що теоретично може призвести до зупинки виробництва на хімічних підприємствах. І я не бачу навіть сенсу говорити про катастрофічні наслідки, які (ця зупинка) може спричинити для північного Криму», – заявив Васюта.

За словами «міністра», існує кілька варіантів вирішення проблеми: буріння нових артезіанських свердловин, будівництво опреснительной станції, постачання води з Кубані або відновлення роботи Північно-Кримського каналу. Два останніх варіанти російські влади Криму вважають «малоймовірними». За попередніми розрахунками, для опріснення морської води Кремлю доведеться розщедритися на 50 млрд рублів.

Колишній український нардеп, нині голова громадської організації «Сила права» Андрій Сенченко впевнений, що нестача прісної води буде сприяти якнайшвидшому відновленню територіальної цілісності України. “Існує Женевська конвенція 1949 року, яка регулює статус окупаційної влади. Вона чітко визначає, що всі питання забезпечення життєдіяльності населення на окупованій території покладаються міжнародною конвенцією на оккупирующую країну. Тому це проблема для Росії. І загроза витрат, пов’язаних з розселенням з Північного Криму, – це знову-таки аргумент на користь якнайшвидшого повернення Криму до складу України», – сказав політик. Українські влада перекрила поставки на окуповану територію не для того, щоб створити проблеми кримчанам. Сенченко назвав основною метою водної та енергетичної блокади значне подорожчання Криму для російського бюджету.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий